3. Boğaz Köprüsü

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu sona yaklaşıyor

Genel Emine Pile 14.05.2015
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi ICA’nın büyük bir özveri ile çalışması sonucu her geçen gün biraz daha sona yaklaşıyor.
Türkiye'nin en büyük ulaşım yatırımları arasında yer alan ve tamamlandığında ekonomiye katkı sağlayacak olan 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nda çalışmalar sürüyor.

Her aşaması ülkemiz için dönüm noktası olan ve ülkemiz adına tarihi bir an olarak nitelendirilebilecek özellikte bulunan dev projeler şimdiden yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Bölgedeki arsa ve konut fiyatları uçuşa geçerken firmalar gözünü bu bölgelere dikti. 

DEV PROJELER NİSAN AYINDA BU AŞAMAYA GELDİ! 

Bakanlık ve ICA'nın derlediği, 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun Nisan ayındaki çalışma sürecini gösteren görüntüler... 

İstanbul'un 3. köprüsü olan ve büyük bir gelişme kaydeden 3. Boğaz Köprüsü'nde Nisan ayında Asya ve Avrupa bir kez daha buluştu. Kılavuz kablo çekimi tamamlandı. 

Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin, 3. Köprü şantiye sahasını ziyaret etti. Feridun Bilgin, diğer yetkililerle birlikte köprünün en ağır çelik tabliyesinin ilk kaynağını yaptı. 59 adet çelik tabliyeden 5'i vinçlerle kaldırılarak montajı tamamlandı. Köprüyü taşıyacak iki sistemden biri olan eğik askı halatlarının montaj işlemine başlandı. 

Kuzey Marmara Otoyolu'nun ayakları tamamlanıyor!

Dev proje Kuzey Marmara Otoyolu'nda ise Avrupa Yakası E-2 kısmı V18 ayakların betonarme imalatlarının %98'i tamamlandı. 

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Avrupa Yakası E-2 kısmı V17 ayakların betonarme imalatlarının %51'i, V16 ayakların betonarme imalatlarının %87'si, V15 ayakların betonarme imalatlarının %82'si, V14 ayakların betonarme imalatlarının %33'ü, V13 ayakların betonarme imalatlarının %78'i, V12 ayakların betonarme imalatlarının %86'sı tamamlandı.

3. Boğaz Köprüsü Kuzey Marmara Otoyolu