3. köprü

'3. köprü Temmuz-Ağustos gibi açılışa hazır'

Genel Emine Pile 18.01.2016
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çalışmaları devam eden 3. köprünün açılış tarihi ile ilgili açıklama yaptı.
3. köprünün Temmuz-Ağustos gibi açılışa hazır hale geleceğini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Temmuz-Ağustos gibi 3. köprünün hazır hale geleceğini belirtti. Daha önce köprünün Nisan-Mayıs aylarında hizmete alınacağı açıklanmıştı. 

Bakan Yıldırım, 3. havalimanının ilk etabının da 2018'de açılacağını söyledi. 

Yıldırım, "3. köprü aslında önümüzdeki Mayıs gibi bitiyor ancak devam eden yollar var. 115 kilometre bağlantı yolları ile 225 kilometreyi buluyor bunlar tamamen bittikten sonra açalım diye bir karar aldık. Dolayısıyla Temmuz-Ağustos gibi açılışa hazır hale gelecek.

HAVALİMANINDA İLK ETAP ŞUBAT 2018'DE HAZIR

"3. havalimanı da tüm hızıyla devam ediyor. Biliyorsunuz bu dünyanın en büyük havalimanı birinci etabı 26 Şubat 2018'de açılmış olacak. Ondan sonra iki etabı daha var. Onlar da alınacak. Bittiğinde 150 milyon dünyanın en büyük havalimanı olacak" diye konuştu.

Binali Yıldırım, Kanal İstanbul projesinin ve hazırlık çalışmalarının bu yıl hızlanacağını ifade etti. Projenin yıl sonuna kadar ihalesinin yapılması planlanıyor.

3. köprü