15 Temmuz şehitleri

15 Temmuz şehitlerinin isimleri kavşaklarda yaşayacak

Genel Sinem Öztürk 09.10.2016
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yeni yapılan köprülü kavşaklara 15 Temmuz Şehitler ve 15 Temmuz Demokrası köprülü kavşakları adını verdi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan iki büyük kavşağa, "15 Temmuz Şehitler Köprülü Kavşağı" ve "15 Temmuz Demokrasi Köprülü Kavşağı" adı verildi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, merkez ilçeler Haliliye ve Karaköprü istikametindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için yapılan kentin en büyük kavşakları olacak bölgedeki çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kavşaklardaki çalışmaları inceleyerek teknik heyetten bilgi aldı. Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğuyla aldıkları karar doğrultusunda kavşaklara isim konulduğunu belirten Çiftçi, şunları ifade etti: "15 Temmuz, demokrasi açısından, milletin iradesinin tecellisi açısından çok önemli bir gündür. Bizler yerel yöneticiler olarak yaptığımız iki köprülü kavşağın ismini 15 Temmuz Şehitler Köprülü Kavşağı ve 15 Temmuz Demokrasi Köprülü Kavşağı olarak belirledik. Meclis grup başkanı ve arkadaşlarımızın da fikir birliğiyle buna karar verdik. 15 Temmuz'u bu milletin hiçbir zaman unutmaması adına köprülü kavşaklara bu isimleri verdik." Çiftçi, kavşakların 20 gün içerisinde vatandaşın hizmetine gireceğini kaydetti.

15 temmuz şehitlrer köprülü kavşağı 15 temmuz demokrasi köprülü kavşağı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi