15 Temmuz Demokrasi Marşı

15 Temmuz Demokrasi Marşı İtalya'da rüzgar gibi esti

Genel Emine Pile 11.08.2017
Eyüp Kaymakamlığ'nın İtalya'nın Rimini şehrinde katıldığı Uluslararası Müzik ve Halk Oyunları Festivali'nde 15 Temmuz Demokrasi Marşı rüzgar gibi esti
Eyüp Kaymakamlığı “Gönülden Gönüle Korosu” İtalya'ın Rimini şehrindeki Uluslararası Müzik ve Halkoyunları Festivalinde büyük bir başarıya imza attı. Avrupa ülkelerinin FETÖ ve diğer terör örgütü üyelerine kucak açtığı bir dönemde ellerinde Türk Bayrakları ile 15 Temmuz Demokrasi  Marşını seslendiren Eyüplü gençler adeta rüzgar gibi esti. 

Her yıl 6-7 Ağustos tarihinde düzenlenen Festivale; Türkiye ile birlikte Rusya, Slovakya, Romanya, İtalya, Macaristan, Hırvatistan, Slovenya, İspanya, ekipleri katıldı. Sahneye 8'inci sırada çıkan Eyüp Kaymakamlığı “Gönülden Gönüle Korosu” İstiklal Marşı'mızı hep  bir ağızdan gururla söylediler. Sahneye çıkan ekibimiz sırası ile; Ederlezi, Galanın Dibi, Darıldın mı Gülüm Bana-Hariklaki, Roka Mandolinın, Felicita, Kerimoğlu Zeybeği ve Salini Salini parçalarının ardından 15 Temmuz Demokrasi  Marşını coşku ile seslendirdiler. Eyüp Kaymakamlığı “Gönülden Gönüle Korosu” disiplin ve sahne performansları ile festivale katılan gruplar arasında dikkat çekti. 

Eyüplü gençler, ellerindeki Türk Bayrakları ile 15 Temmuz Demokrasi  Marşını söylerken alanda bulunan yabancı ekipleri de hareketlendirdi. Bu sırada Romanya ve Slovakyalıların da ellerindeki Türk bayrakları ile tempo tuttukları gözlendi.

KAYMAKAM DÖLEK: SİZLERİ İSTANBUL'A BEKLİYORUM

“Gönülden Gönüle Korosu”nu izlemek üzere İtalya'nın Rimini kentine gelen Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, konser sonunda sahneye çıkarak festivale katılan tüm ülke ekiplerine teşekkür etti. Kaymakam Dölek, “Sizlere Türkiye'den, İstanbul'dan selam ve sevgiler getirdim. Sizleri de İstanbul'da ağırlamaktan mutluluk duyarız” diye konuştu.

Kurulduğu günden itibaren birçok konser veren ve televizyon programlarına katılan koro ekibi, 2017 yılı başında Fikir Evim Reklam Ajansı ile anlaşarak kaset çalışmasına başlamış ve ‘GÖNÜLDEN GÖNÜLE 1' isimli albümünü, tüm geliri şehit ailelerine bağışlanmak üzere dinleyicilerin beğenisine sunmuştu. Söz yazarı Hanefi Söztutan, bestecisi FKR Group Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Çiçekçi olan 15 Temmuz Demokrasi Marşı'nı İtalya'nın Rimini şehrinde düzenlenen festivalde seslendiren “Gönülden Gönüle Korosu" büyük beğeni topladı.

15 Temmuz Demokrasi Marşı Fikir Evim Hanefi Söztutan Necmi Çiçekçi