pasabahce
Haberler / Ev Modası / Paşabahçe'den Babalar Günü'ne özel Piri Reis serisi!

Paşabahçe'den Babalar Günü'ne özel Piri Reis serisi!

Ev Modası 19.06.2021 10:23

Paşabahçe Mağazaları, bu Babalar Günü’nde de tarih ve seyahat meraklısı babalara çok özel bir seçenek sunuyor; Piri Reis serisi.

Osmanlı amirali Piri Reis'in 1513'te çizdiği ilk dünya haritasından ilham alınarak tasarlanan Piri Reis Dekoratif Kum Saati, Piri Reis Harita Vazo ve Piri Reis Harita Gülü Kağıt Ağırlığı keşfetmeye meraklı babanız için alacağınız en güzel hediye olacak. El yazısının en güzelini yazan babanız için ise Piri Reis Yazı Seti öne çıkan ürünler arasında ilk sırada yer alıyor.

Kristof Kolomb'un bugün kayıp olan haritasının da aralarında bulunduğu yirmi haritanın doğruları ve yanlışları bütünleştirilerek hazırlanmış Piri Reis Dünya Haritası, 16. yüzyıl Avrupa ve Müslüman denizcilerinin coğrafya bilgilerini içeren değerli bir tarihi belge olarak karşımıza çıkıyor. 

Piri Reis'in çizdiği ilk dünya haritası, Amerika kıtasını gösteren en eski haritalardan biridir. Sağ tarafından boydan boya kopmuş olan harita, Avrupa ve Afrika'nın batı kıyılarını ve Güney Amerika'nın doğu kıyılarını gösteriyor. Ceylan derisi üzerine çeşitli renkler, resimler ve yazılarla bezenerek çizilmiş haritanın orijinali 90 x 65 cm boyutundadır. Haritanın aslı bugün Topkapı Sarayı'nda bulunmaktadır.

Babalar Günü'nde babanıza sevginizi anlatabileceğiniz bir hediye seçmek için Paşabahçe Mağazaları'na uğrayabilir ya da online mağaza www.pasabahcemagazalari.com adresinden ürünleri inceleyebilir ve 7 gün 24 saat alışverişinizi kolayca yapabilirsiniz.