Rihanna
Haberler / Emlak Magazin / Rihanna, Beverly Hills'ten bir malikane daha satın aldı!

Rihanna, Beverly Hills'ten bir malikane daha satın aldı!

Emlak Magazin 21.04.2021 13:14

Önce müzik sonra da moda dünyasının en çok kazanan ünlülerinden biri olan Rihanna, deyim yerindeyse yavaş yavaş bir mahalleyi satın alıyor.

Üç ay önce 13.8 milyon dolara Beverly Hills'te bir malikane satın alan Rihanna, şimdi de onun hemen yanındaki bir başka malikaneyi bu kez 10 milyon dolara satın aldı. Bir başka deyişle üç ay içinde yaklaşık 24 milyon dolarını gayrimenkule yatırdı. Bu arada Rihanna'nın 600 milyon dolarlık serveti olduğunu da hatırlatalım.

MÜZİKTEN UZAKLAŞTI

Müzik dünyasından sonra adım attığı moda dünyasında da bir anda hızla yükselişe geçen Rihanna, hem bir iç çamaşırı hem de kozmetik markasının sahibi. Son dönemde bu yüzden de müzik dünyasından uzaklaştı.

DAHA GENEL SATIŞA ÇIKMADAN SATIN ALDI

33 yaşındaki Rihanna'nın yeni evi, Beverly Hills'teki yeni evinin komşuları arasında Mariah Carey, Paul Mc Cartney de bulunuyor. Yıldızın satın aldığı bu ev, henüz genel satışa sunulmamıştı. Rihanna belli ki kaçırmak istemediği için hızlı davranarak bu malikaneyi satın aldı. Rihanna'nın dört yatak odalı bu yeni malikanesi yarım dönümlük bir arazi üzerinde yer alıyor. 1930'ların son yarısında inşa edilen malikane, yıllar içinde çeşitli restorasyonlar geçirerek bugünkü haline getirildi. Bu evin önceki sahipleri mülkü, 2015 yılında 5.1 milyon dolara satın almıştı. Ünlü olmayan bu çift, evi iki katı fiyatla satmış oldu.

BAHÇEDE HAVUZ İÇERİDE GENİŞ YAŞAM ALANI

Dört yatak odasının yanı sıra dört buçuk banyosu da bulunan evin çok geniş bir yaşam alanı bulunuyor. Tudor tarzı inşa edilen ana binanın açık mutfağı ve ona bitişik büyük bir oturma odası var. Mutfaktan bahçeye açılan kapıdan havuza ulaşmak da mümkün.

YAN YANA İKİ MALİKANE

13.8 milyon dolarlık mülkünün hemen yanında bulunan bu malikaneyide satın aldıktan sonra Rihanna'nın 11 bin metrekareden daha geniş yaşam alanı, iki yüzme havuzu, en az 10 anaçlık bir otoparkı oldu. Barbadoslu Rihanna'nın sahip olduğu başka mülkler de bulunuyor. Ülkesi Barbados'ta bir villa, Hollywood Hills'te 7 milyon dolarlık başka bir malikane, Los Angeles'da yüksek katlı bir binada lüks bir daire olmak üzere başka gayri menkulleri de bulunuyor. Rihanna, ana konutu olarak da Century City'de bulunan lüks bir apartman dairesini kullanıyor.

AKILLI YATIRIMLAR PARA KAZANDIRIYOR

Peki Rihanna'nın bunca servete ulaşmadan önce neredeyse iflas etmek üzere olduğunu biliyor musunuz? Rihanna, geçen yıl Forbes dergisinin kendi kendine milyarder olanlar listesine girdi. Zaten uzun süredir de Forbes dergisinin en çok kazanan kadın müzisyenler listesinde. Müzik dünyasından kazandığı servete, iç çamaşırı ve kozmetikten kazandıklarını da ekledi Rihanna.

Hürriyet