gina
Haberler / Emlak Magazin / Kanyon'daki Gina Restaurant'ın kira sorunu çözüldü!

Kanyon'daki Gina Restaurant'ın kira sorunu çözüldü!

Emlak Magazin 03.02.2021 09:48

Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Gina Restaurant, kira indirim talebi reddedilince kapatma kararı almıştı.

Kanyon'daki İtalyan restoranı Gina, ev sahibi Harvey Nichols'ın kirayı düşürmemesi nedeniyle kapanmıştı. Kanyon'un patronu Bülent Eczacıbaşı'nın araya girmesiyle sorun çözüldü ve Gina eski yerinde kaldı.
Ferit Şahenk'e ait olan yeme-içme devi d.ream çatısı altında hizmet veren Gina, yaz başında kapanmıştı. Kanyon AVM'nin içindeki Harvey Nichols mağazasının girişinde bulunan Gina'nin önce pandemi nedeniyle kapandığını düşünmüş, ancak araştırınca altından kira sorunsalı çıkmıştı.

Harvey Nichols'ın bağlı bulunduğu Demsa Group'tan indirim talep eden d.ream yöneticileri, ret yanıtı alınca restoranı kapatmaya karar vermişti

Malum, Demsa Group'un patronları Demet Sabancı-Cengiz Çetindoğan çifti. Ferit Şahenk'in talebine ret yanıtı veren kişinin Cengiz Çetindoğan olduğunu öğrenmiş ve bu haberi “patronlar arasında kira sorunu” çıktı diye vermiştim.

Kira sorununu Eczacıbaşı çözdü

Şimdi araya başka bir patronun girmesiyle sorun çözülmüş! Kanyon'un sahibi Bülent Eczacıbaşı, kira kontratını değiştirerek, Gina'yı Kanyon'un kiracısı yapmış. Bu hamleyle Gina'nın tamamen kapanmasını engelleyen Ezcacıbaşı'na benden de büyük bir alkış...

Hürriyet