John Travolta
Haberler / Emlak Magazin / John Travolta, 5 milyon dolara malikanesini satıyor!

John Travolta, 5 milyon dolara malikanesini satıyor!

Emlak Magazin 20.02.2021 09:27

Geçen yaz 29 yıllık eşi Kelly Preston'ı kaybeden dünyaca ünlü aktör John Travolta, 20 odalı malikanesini satışa çıkarıyor.

‘Grease', ‘Pulp Fiction' başta olmak üzere çok sayıda filmde hafızalara kazınan karakterleri oynayan 67 yaşındaki John Travolta, 29 yıllık eşiyle anılar biriktirdiği malikanesini satmaya karar verdi. Ona bu evi satın almasını meslektaşı Kirstie Alley önermişti. Travolta ile birlikte ‘Bak Şu Konuşana' serisinde kamera karşısına geçen Alley'in de aynı bölgede bir malikanesi bulunuyor.

20 ODASI VAR 

John Travolta ve Kelly Preston, evlendikleri 1991 yılında bu malikaneyi bakmışlar ve çok beğenip hemen satın almışlardı. Islesboro Adası'nda bulunan bu malikane, kelimenin tam anlamıyla bir otel büyüklüğünde. 20 odası bulunan malikanenin, 7 buçuk banyosu var. Bu gözlerden uzak adaya ulaşım ise feribotla sağlanıyor.

1904 YILINDA İNŞA EDİLDİ 

John Travolta ile eşi Kelly Preston'ın çok beğenip satın aldıkları malikane, 1904 yılında inşa edildi. Mülk, aslında 42 odalı olarak yapılmıştı. Fakat Travolta ve Preston burayı satın aldıktan sonra elden geçirildi ve 20 odalı büyük bir konut haline dönüştürüldü. Malikanenin içinin yeniden tasarımında ise Christopher Boshears'ın imzası bulunuyor.

RENGARENK TASARLANDI 

Boshears, evi Travolta çiftinin isteğine göre yeniden düzenledi ve aile için bir yaşam alanı haline getirdi. İç tasarımda İngiliz kır evlerinden esinlenildi. Bütün odaları rengarenk tasarlandı ve döşendi. Malikanenin iç tasarımında da otel esintileri ortadan kaldırılmadı. Malikanenin giriş salonu bir otel lobisi gibi tasarlandı.

DÖRT KATLI 

Travolta çiftinin mutlu anılarına tanıklık eden malikane dört katlı. Evin giriş katı hariç diğer tüm katlarında odaların pencerelerinde malikane arazisinin bakımlı manzarası görünüyor. Ana yatak odasının ise kendine ait özel bir banyosu ve oturma alanı da var.

GEÇEN YIL HAYATINI KAYBETTİ 

John Travolta'nın kendisi gibi oyuncu olan eşi Kelly Preston geçen yılın temmuz ayında hayata veda etti. Preston, meme kanserine yakalanmış ve iki yıl boyunca kamuoyuna fazla duyurmadan hastalıkla mücadele etmişti. Fakat Preston 57 yaşında hayata veda etti. Onun ölüm haberini eşi John Travolta bir sosyal medya paylaşımıyla duyurdu. Ünlü oyuncu acı haberi, "Güzel karım Kelly'nin iki yıllık meme kanseri savaşını kaybettiğini size bildiriyorum" mesajıyla duyurdu.

US Weekly, ünlü oyuncunun son nefesini nerede verdiğini ortaya çıkardı. Habere göre Preston, eşi Travolta ve iki çocuğu ile birlikte yaşadığı Florida, Clearwater'daki evlerinde hayatını kaybetti. Dergi, ölüm sertifikasına ulaşarak Preston'un 12 Temmuz'da 11.46'da yaşamını yitirdiğini açıkladı. Kelly Preston'ın cansız bedeni evinden alınarak yakınlardaki cenaze hizmetlerine götürüldü, daha sonra da Brooksville Mezarlığı'na defnedildi. Hollywood'un en mutlu çiftlerinden biri olan Travolta ve Preston, 1989 yılında rol aldıkları ‘The Experts' adlı filmin setinde tanışmış ve kısa bir süre sonra Paris'te nikah masasına oturmuştu.

EVLAT ACISI YAŞAMIŞLARDI 

John Travolta ve Kelly Preston çiftinin 20 yaşında Ella ve 9 yaşında Benjamin adında iki çocuğu hayatta. Ünlü çiftin Jett adlı oğlu 2009 yılında henüz 16 yaşındayken gittikleri bir tatilde geçirdiği sara nöbetinin ardından hayata veda etmişti.

Milliyet