Gönül Dağı nerede çekiliyor
Haberler / Emlak Magazin / Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor?

Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor?

Emlak Magazin 21.10.2020 11:13

TRT1'in yeni dizisi Gönül Dağı'nın nerede çekildiğide merak konusu oldu. Eskişehir'de çekilen dizi 3 kuzenin hikayesini anlatıyor

Gedelli köyü gerçekte Niğde ilimizin Ulukışla ilçesine bağlı bir köy olmasına rağmen TRT 1 ekranında dün akşam Gönül Dağı dizisinde yer alan ve uçak hikayesinin geçtiği Gedelli köyü dizi seti için gerçekte çekildiği yer ise Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde yer almaktadır.

Gönül Dağı Dizisinin Konusu

Bozkırda bir Anadolu masalı … Soluk sarı toprakların, yıllardır dile getirilen efsanelerin ve unutulmaz aşkların hikayesi Gönül Dağı. Gönül Dağı, küçük dünyalarında büyük hayalleri olan Anadolu çocuklarının hikayesidir.

Gönül Dağı, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzeninin hikayesi.

Bozkır ve bu coğrafyada yaşayan insanları eserlerine yansıtan “Bozkırın kalemi” Mustafa Çiftçi'nin hikayelerinden esinlenerek senaryosu yazdığı Gönül Dağı dizisi, yazdığı tüm hikâyelerde samimi bir dille eserlerine bir İlk bölümde izleyicinin beğenisini kazanacak ekranlara kilitleyen dizi.

İzleyenlerin memleket özlemini giderecek görsel bir şölen…