Benim Adım Melek
Haberler / Emlak Magazin / Benim Adım Melek nerede çekiliyor?

Benim Adım Melek nerede çekiliyor?

Emlak Magazin 28.01.2021 10:11

Gerek konusu gerekse oyuncu kadrosundaki başarılı seçimler ile izleyicileri ekran başına kilitleyen Benim Adım Melek Dizisi nerede çekiliyor?

Gerek konusu gerekse oyuncu kadrosundaki başarılı seçimler ile izleyicileri Çarşamba günleri ekran başına kilitleyen TRT 1 dizilerinden Benim Adım Melek dizisi nerede çekiliyor? Yapımcılığını Üs Yapım – Süreyya Yaşar Önal'ın üstlendiği, senaryosunu Nilüfer Özçelik ve Berfu Ergenekon'un kaleme aldığı Benim Adım Melek dizisinin yönetmen koltuğuna Cem Akyoldaş oturuyor.  Dizinin baş rollerini; Nehir Erdoğan, Kutsi, Şerif Sezer, Ulvi Kahyaoğlu, Rabia Soytürk, Mustafa Mert Koç gibi ünlü isimlerin paylaştığı dizinin çekim yerleri nereler?

İlk çekim yeri için Sırbistan'ın Başkenti olan Belgrat'ın tercih edildiği dizide ÜS Yapım büyük bir prodüksiyona imza atmış. Şehirde  10 günlük bir kamp kuran Benim Adım Melek dizisi ekibi; 1000'e yakın figüran, 90 kişilik bir çekim ekibiyle ilk bölümünü tamamlamış. Yurtdışı çekimlerini bitiren ekip, ikinci durak olarak İstanbul Beykoz'da  içinde atıl durumda bir çok bina bulunan, şimdiye kadar pek çok çekime ev sahipliği yapmış Beykoz Deri ve Kundura Fabrikası'nı seçmiş. İç çekimleri burada gerçekleştirilen dizinin dış çekimleri ise Topkapı ve dolaylarındaki parklarda çekilmiş.

stanbul çekimlerinin ardından dizinin asıl konusunun geçtiği ve çekimlerinin devam edeceği, gerek tarihi dokusu, gerek yemekleri, gerekse kültürü ile herkesi mest eden ilimiz Gaziantep'e yerleşen set ekibi yöre halkı tarafından büyük ilgi ile karşılanmış. Dizide gördüğümüz görkemli konaklar Haleplizade ve Gazi Konağı. Dükkanların olduğu sahneler ise Mecidiye Han'da çekiliyor.

Bir annenin ayakta kalma çabası ve üç çocuğuyla yaşam mücadelesini izlediğimiz Benim Adım Melek dizisi her Çarşamba TRT 1 ekranlarında Gaziantep'in  harika manzaraları eşliğinde izleyenleri ile buluşmaya devam ediyor.