marmara universitesi halkalı arsasi

Yeni nesil projelerin ortasındaki son inci, Emlak Konut'un!

Emlak Konut GYO Uğurcan Tokay 11.07.2016
Marmara Üniversitesi'nin senelerdir boş duran arsasını Haziran ayı içinde satın alan Emlak Konut'un ne yapacağı merak ediliyor.
Emlak Konut GYO'nun Marmara Üniversitesi'nden satın aldığı Halkalı arsası, o bölgedeki son değerli arsa olarak göze çarpıyor. Son yıllarda Küçükçekmece'ye bağlı Halkalı-Atakent aksı, konutun yeni merkezlerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Şehir Parkı olacağı iddia ediliyordu

Uzun yıllardır boş duran arsanın geleceği merak konusu oldu. Küçükçekmece Belediyesi'nin arsayı “Şehir Parkı” yapacağı iddiaları da bir dönem çok konuşulmuştu. Hemen yanında Sebahattin Zaim Üniversitesi bulunan arsa konum olarak Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi, Acıbadem Hastanesi'ne yakın bir konumda yer almakta.

Konut fiyatları fırladı

Hemen karşısında Halkalı Bezirganbahçe TOKİ Konutları'yla birlikte TOKİ Göl Konutları bulunan 959 bin metrekarelik arsanın çevresinde inşa edilen konutlar, bugüne kadar prim rekoru kırdı. Bunların başında Avrupa Konutları Atakent 3 projesi geliyor. Ayrıca projenin hemen karşısındaki Bezirganbahçe Konutları'nda 80-90 bir liralık konutlar 5 yılda 300 bin lira seviyesine geldi.

Bölge yeniden hareketlenecek

Emlak Konut GYO'nun tam 1.8 milyar lira ödeyip satın aldığı Marmara Üniversitesi Halkalı arsası olarak bilinen taşınmaz üzerinde ne yapılırsa yapılsın, bölgeye büyük bir hareket getireceği aşikar. Bölgedeki gayrimenkullerin fiyatı, Emlak Konut GYO'nun satın alma hamlesiyle birlikte yine yükselişe geçecek gibi gözüküyor. Yapımı devam eden ve konu arsaya yürüme mesafesinde olan Marmaray'da bölgenin diğer artılarından birisi olarak dikkat çekiyor.

Arsa çevresindeki önemli konut projeleri

  • Avrupa Konutları Atakent 1, 2, 3
  • Sinpaş Bosphorus City
  • Sinpaş İstanbul Sarayları
  • Soyak Evostar
  • Soyak Park Aparts
  • Eroğlu Lounge 1, 2
  • Tema İstanbul
  • TOKİ Bezirganbahçe ve Göl Konutları
Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

marmara üniversitesi halkalı marmara üniversitesi gayrimenkulleri emlak konut gyo