raylı sistem

Üçüncü ray teknolojisi, raylı sistemlerde maliyetleri düşürecek

Emlak Konut GYO 28.03.2018 14:07

REHAU Satış Yöneticisi Erdal Sönmezler, REHAU'nun üçüncü ray teknolojisi ile ilgili bilgiler verdi.

Üçüncü ray teknolojisi, metro hatlarında değişimin önünü açıyor. Metro hatlarında enerji temini birkaç farklı sistem üzerinden sağlanabiliyor. Metro hatlarında kullanılan üçüncü ray teknolojisi, diğer sistemlere oranla daha ucuz maliyetlerle enerji temin edilmesini mümkün kılıyor. 54 ülkede 170'den fazla merkezde faaliyet gösteren ve kurulduğundan bu yana kendi uzmanları tarafından geliştirilen ürünleriyle kaliteden ödün vermeyen REHAU, üçüncü ray teknoloji sayesinde metro hatlarında uygun maliyetli enerji teminine olanak sunuyor.

Enerji tüketiminin giderek önem kazanmasından dolayı gerek özel gerekse kamu sektörü, enerji alanındaki çalışmalara öncelik veriyor. Hayatın her alanında kullanılan REHAU ürünleri, yenilikçi ve üstün kalitesiyle hayatı kolaylaştırıyor. REHAU tarafından sunulan üçüncü ray sistemi, maliyet ve enerji tüketiminden tasarruf edilmesini sağlıyor.

Üçüncü ray sistemlerinde REHAU kalitesi

2012 yılından itibaren üçüncü ray sistemleri tedarikçisi olarak hizmet veren REHAU, yenilikçi teknoloji ürünlerini ihtiyaçlar özelinde geliştirip, avantajlar sağlıyor. REHAU'nun Türkiye'deki metro hatlarına yönelik hayata geçirmiş olduğu birçok proje bulunuyor. Bu hatlar arasında; M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi, Ankara Keçiören M4, Ankara M4 Macunköy depo genişlemesi, M2 Çayyolu depo alanı ve İzmir Halkapınar depo alanı hatları yer alıyor.

Oyunun kuralları değişiyor

REHAU olarak, üçüncü ray sistemlerinde Türkiye'de ana firma konumunda olduklarını ve müşterilerine doğrudan hizmet sunabildiklerini belirten REHAU Satış Yöneticisi Erdal Sönmezler, “Türkiye pazarında, ilgili belediyeler ve Ulaştırma Bakanlığı ile temasta kalarak, yeni çıkacak metro hattı ihalelerini oldukça yakından takip ediyoruz. Ana firma olarak Türkiye'de faaliyet göstermemizin gücünü arkamıza alarak ihaleye katılacak taahhüt firmalarına, gerek teknik gerekse ticari açıdan elimizden geldiğince destek olmaya devam ediyoruz. Projelere özel dizaynlarımızda güncelleme yaparak, kullanıcıların teknik yeterliliklere en uygun sistemi en kolay şekilde monte etmelerine olanak sağlıyoruz. Firmamızı ve ürünlerimizi tüm dünyaya sergilemek adına her iki yılda bir Berlin'de düzenlenen sektörün en önemli fuarı InnoTrans'ta bu sene de yerimizi alacağız.” dedi.

Maliyeti azaltıyor, enerjiden tasarruf edilmesini sağlıyor

Üçüncü rayı avantajlı kılan özelliklerin başında, düşük gerilim geliyor. Üçüncü rayın kurulumu diğer sistemlere göre daha kolay ve düşük maliyetli olduğundan dolayı metro hatları için en uygun çözüm niteliği taşıyor. REHAU tarafından sunulan üçüncü ray sistemi, maliyet ve enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra yüksek bir elektrik iletimi ve kolay bakım onarım imkânını mümkün kılıyor.