murat-kurum-emlak-konut-gyo

Murat Kurum 'Şantiyeler durmasın, yatırımlar hızlansın'

Emlak Konut GYO 27.01.2017 09:26

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 240 ay vadeli konut kampanyasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, KONUTDER ve GYODER'in başlattığı 240 ay vadeli konut kampanyasına, firma olarak dahil olduklarını açıkladı. Ülke olarak ekonoik bir savaşın içerisinde olduklarını dile getiren Kurum, bu dönemde yatırım yapmaya devam edilmesi gerektiğinni altını çizdi.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum'un açıklamaları…

Gayrimenkul sektörü el ele kampanya düzenliyor

“KONUTDER-GYODER ve Emlak Konut başta olmak üzere tüm gayrimenkul sektörü birliktelik içerisinde kampanya yapıyor. Milletimiz, 15 Temmuz'da gerçek bir duruş sergileyerek devletine, ülkesine ve bayrağına sahip çıktı. Biz de o günden sonra bir kampanya yapmıştık. Gayrimenkul sektörü 2016 değerlendirmesi yapıldığında, kampanyayla birlikte ciddi bir satış yaptı”

Yükselen faiz ve dövizlere rağmen vadeler uzadı

2017'de ülkemiz ekonomik bir savaş içerisinde. Ancak firmalarımız, bankalarımız, dövizin yüzde 25-30'luk artmasına, inşaat maliyetlerinin yüzde 10-15'lik artmasına, faizlerin artmasına rağmen vadesini 240 aya çıkarıp faiz oranını aşağıya çekiyor. Bu gerçek anlamda büyük bir fedakarlık, gerçek bir güç birliği. Bankaların hepsi taşın altına elini koyuyor. Yüklenicilerde aynı şekilde. Belki bir çoğu maliyetine satış yapacaklar. Bu kampanyadan konut satın alanlar bir ilke de imza atmış olacak"

Şantiyelerin durmaması için yatırıma devam

“Emlak Konut olarak KONUTDER ve GYODER kampanyasıyla hep birlikte, sektörümüzün hareketli olmasını hedefliyoruz. Yeni yatırımlar yapalım, temel gaye bu. 2017'nin ilk yarısından sonra işler toparlanacaktır. Hiçbir şantiyenin durmaması için, faaliyetlerini yavaşlatmaması için biz, firma ve bankalar olarak ülkemizin 20 yılına güveniyoruz diye mesaj veriyoruz. Burada yatırımcılar için çok büyük bir fırsat var”

Kampanyayla bekleyen yatırımlar öne çekiliyor

“Biz 2016 yılında bir şekilde gayrimenkul sektörü hedeflerini yakaladı. Önemli olan bugünkü ekonomik savaşta yeni yatırım yapmak ve bunun önünü açmak. Birçok projemiz var, 6 ay önce ihale etmişiz, 2 ay önce ruhsat almış, şimdi inşaata başlasam mı diye düşünüyor. 20 gün önce ruhsat almış projemiz kampanyaya dahil olmak istiyor. Bu kampanyayla bekleyen yatırımı öne çekiyoruz”

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com