Vadişehir / Irmak Group - Çolakoğlu Yapı

Irmak Group - Çolakoğlu Yapı firmasının Vadişehir projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
başakşehir yeni park

Milyarlarca lira Başakşehir'de yatıyor!

Emlak Konut GYO Uğurcan Tokay 04.03.2016
Emlak Konut GYO öncülüğünde gelişen Başakşehir, başta Vadişehir olmak üzere özel yatırımlarla birlikte değerleniyor.
İstanbul'un son dönemde hızla gelişip büyümesi, şehrin çeperlerinde yeni yaşam alanlarını da beraberinde getirdi. Uzun yıllardır binlerce konutun hayata geçirildiği Başakşehir ise, özellikle Emlak Konut GYO yatırımlarıyla birlikte adeta şahlandı.

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO, bölgede ihale ettiği işler sayesinde adeta şehir içinde şehir oluşturdu. Dev Botanik Parkı, ulaşım yatırımlarının çoğalması, 3. Köprü ve 3. Havalimanına yakınlığı nedeniyle Başakşehir, şerhiz vazgeçilmezi haline geldi.

1.4 milyar liralık satış garantisi

Emlak Konut GYO, 2014 yılında Başakşehir'i doğrudan etkileyen 4 ihale düzenledi. 25 Nisan 2014 tarihinde sözleşmesi imzalanan Başakşehir Kayabaşı 4. Etap ihalesini Makro İnşaat- Akyapı ortaklığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 400 milyon liralık teklifle kazanmış, Emlak Konut'a ise yüzde 30 oranında 420 milyon lira önermişti. Bu arsa üzerinde şimdilerde satışa çıkmak üzere olan Park Mavera 2. Etap inşa ediliyor.

Cihan İnşaat'tan 156 milyonluk arsa payı

20 Mayıs 2014'te sözleşmesi imzalanan Başakşehir Hoşdere 3. Etap ihalesini Cihan İnşaat-Konut Yapı ortaklığı 602 milyon liralık satış toplam geliri teklifi ve Emlak Konut GYO'ya yüzde 26 oranında 156 milyon 520 bin liralık öneriyle kazanmıştı. Arsa üzerinde yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gören Avrupark Bahçekent projesi inşa edildi.

Cami, okul ve park ihaleleri tamam

15 Temmuz 2014'te imzalanan anlaşma kapsamında ENK İnşaat, 11 milyon 990 bin lira bedelle Başakşehir Ayazma'da okul inşa edeceğini taahhüt etti. 6 Ocak 2015'te sözleşmesi imzalanan Başakşehir Hoşdere Hayat Park'ı Yapı ve Yapı İnşaat düzenleyecek. Firma, bu projeyi 39 milyon 931 bin 28 lirayla kazanmıştı. Yine 25 Mayıs günü imzalanan anlaşma kapsamında Emlak Konut GYO, Ayazma Emlak Konutları'nın 1. Etap yapımını, 363 milyon lira teklif veren Güryapı Restorasyon'a verdi. Emlak Konut, Hoşdere'de Hayat Camisi ve hizmet birimlerinin ihalesini 14 milyon 663 bin lira teklif eden Ilgın İnşaat'a verdi.

Avrupa Konutları markası Başakşehir'de

2015 yılının 25 Mayıs'ında imzalanan sözleşmeyle Artaş İnşaat, ilk kez Başakşehir'e girmiş oldu. Kayabaşı 6. Etap ihalesini firma, 876 milyon liralık satış toplam geliri ve Emlak Konut GYO'ya önerdiği yüzde 40'lık 350 milyon 400 bin liralık teklifle kazanmıştı.

1 milyar liralık "Dağ" gibi teklif

Bir gün sonra, yani 26 Mayıs 2015'te Dağ Mimarlı-Dağ Mühendislik ortaklığı, Başakşehir Hoşdere 4. Etap arsasının sahibi oldu. Ortaklar, satış toplam geliri olarak 1 milyar 90 milyon lira, Emlak Konut'a ise arsa payı olarak yüzde 25,26 oranında 275 milyon 334 bin lira teklif etmişti.

Tahincioğlu kayıtsız kalmadı

20 Temmuz 2015 tarihinde imzalanan sözleşmeyle birlikte Tahincioğlu'da Başakşehir'e adım atmış oldu. Kayabaşı 5. Etap arsa ihalesini Tahincioğlu- Nida İnşaat ortaklığı, satış toplam geliri olarak 1 milyar 72 milyon 600 bin lira, Emlak Konut'a ise arsa payı olarak yüzde 38 oranında 407 milyon 588 bin lira teklif ederek kazanmıştı.

5 milyar lira satış garantisi verildi

2014 ve 2015 yıllarında Emlak Konut GYO, Başakşehir bölgesinde 9 ihale gerçekleştirdi. Özellikle arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle gerçekleştirilen ihalelerde 5 milyar 40 milyon 60 bin liralık gelir taahhüdünde bulunuldu.

Vadişehir'den 10 bin konut

Tüm bunlarla birlikte kamu ortaklığının dışında özel firmalarda Başakşehir'e önemli yatırımlar yapıyor. Bunların başında, Irmak Group, Irmakkent, Çolakoğlu Group, Bordo Yapı ve İntes Yapı ortaklığında hayata geçirilen Vadişehir projesi yer almakta.

Şehir hastanesi, metro, havaray, 3.Köprü, 3. Havalimanı gibi değeri 100 milyar doları bulan yatırımların yanı başında yer alan Vadişehir'in yatırım büyüklüğü ise 550 milyon lira. Başakşehir ve çevresinde 10 yıllık yatırımı destekleyecek arsa stokuna sahip olan projenin bu takvim sonrasında 10 bin konuta ulaşması bekleniyor.

Kent meydanı örnek olacak

Tüm bunlarla birlikte Başakşehir'e bağlı Kayabaşı ve Kayaşehir bölgelerinde TOKİ imzalı binlerce konut, bölgeye olan ilgiyi yükseltti. 368 bin metrekare büyüklüğe sahip Avrupa'nın en büyük Botanik Parkı'nın yer alacağı Başakşehir, yeni kent meydanıyla tüm Türkiye'ye örnek olacak.

Ağustos ayında hizmete açılacak olan 3. Köprü'nün bağlantı yollarına çok yakın bir konumda bulunan Başakşehir bölgesi, 3. Havalimanı'nın en fazla değer katacağı lokasyonların başında geliyor. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin üzerinde çalıştığı ulaşım projeleri de bölgenin değerine değer katıyor. 

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

başakşehir konut projeleri başakşehir botanik park başakşehir vadişehir başakşehir emlak konut gyo