İstanbul Bahçelievler Yenibosna arsası

Karat34 projesi için yapı ruhsatı alındı

Emlak Konut GYO Emine Pile 11.02.2016
İstanbul Bahçelievler Yenibosna Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım işi kapsamında hayata geçirilecek olan Karat34 projesi için yapı ruhsatı alındı.
Emlak Konut GYO'nun projelerinden olan ve İstanbul Bahçelievler Yenibosna Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım işi kapsamında inşa edilecek olan Karat34 projesinde bir gelişme daha yaşandı. 1542 Ada 37 Parselde hayata geçirilecek olan470 adet konut ve 151 adet ticari üniteden oluşan toplam 621 adet bağımsız bölümün yapı ruhsatları 25 Ocak 2016 günü alındı. 

400 MİLYON TEKLİF VERDİ 

İstanbul'un en değerli noktalarından Yenibosna'da Atatürk Havalimanı'na komşu konumda olan proje lokasyon olarak büyük öneme sahip. Ticaret+hizmet alanı ve turizm alanı imar durumundaki arsanın ilk oturumu 27 Ekim 2014 günü yapıldı. İhalenin ilk oturumunda 13 firmanın teklif sunduğu arsa için Kuyaş Kuyumcukent Gayrimenkul, 96 milyon lira ile en yüksek teklifi verdi. Kıran kırana geçen ikinci oturum günü olan 3 Kasım 2014'te ise Baş Yapı ile Doğa Şehircilik ortaklığı satış toplam geliri olarak 440 milyon lira teklif ederek arsanın sahibi olmuştu.

Doğa Şehircilik-Baş Yapı ortaklığında hayata geçirilecek olan ve ön talep toplanmaya başlanan Karat34 Yenibosna projesinde, inşaat Doğa Şehircilik tarafından yapılacak olup satışlardan ise Baş Yapı sorumlu olacak.

Emlaktasondakika.com/Emine Pile

İstanbul Bahçelievler Yenibosna arsası