Emlak Konut İstinye arsası

İstinye arsa ihalesinin dava süreci devam ediyor!

Emlak Konut GYO Ayşe Özlem Kuruca 27.02.2015
Emlak Konut GYO'nun Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin iptali ve yürütmesinin durdurulma davası devam ediyor.
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin iptali ve yürütmesinin durdurulması ile ilgili yaptığı açıklamada şu ibarelerde yer aldı;

03.03.2015 tarihinde ilk oturumu yapılacak olan  İstanbul Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin iptali ve yürütmesinin durdurulması talebiyle Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından, İstanbul 3. İdare Mahkemesi'nin 2015/268 E. sayılı dosyasıyla Şirketimiz ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı aleyhine dava açılmış olup savunma için verilen 15 günlük süre 11.03.2015 günü sona erecektir. Savunma hazırlıkları titizlikle yürütülmektedir.   

Ayrıca dava dilekçesi içeriğinde,  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın söz konusu taşınmazların Şirketimize satışına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu kararının iptali talebiyle Danıştay 13. Dairesinin 2014/2899 Esas sayılı dosyasıyla dava açıldığı ve davanın devam ettiği belirtilmiştir. İhale süreci planlandığı şekliyle devam etmektedir.

Emlak Konut İstinye arsa ihalesi Sarıyer İstinye arsası Emlak Konut arsa davası