Murat Kurum

İnşaat sektörünün büyüklüğü 100 milyar lirayı aştı

Emlak Konut GYO 13.04.2017 10:00

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2023 yılında 250 bin bağımsız bölüm vizyonunu taşıdıklarını belirtti.

Daha güçlü Türkiye için çalıştıklarını ifade eden Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, gelişmenin taşıyıcı sektörlerinden inşaat sektörünün büyüklüğünün 100 milyon TL'yi aştığını açıkladı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, 2023 yılında 250 bin bağımsız bölüm vizyonuyla çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyledi. Son 15 yılda konut sektörünün vizyonunun da ekonomideki gelişmelere paralel olarak hızla değişim gösterdiğini vurgulayan Kurum "Ülkenin istikrarlı büyüme tablosunun en önemli yansımaları inşaat sektöründe görülmekle birlikte bu büyümenin en önemli taşıyıcılarından biri de yine inşaat sektörü oldu. Türkiye inşaatta Çin'den sonra dünyada ikinci konuma gelerek 100 milyar TL'nin çok üzerinde bir büyüklüğe erişti ve 1.5 milyondan fazla insana istihdam sağladı" diye konuştu. 

'Öncü olduk' 

Bu süreçte Emlak Konut'un Türkiye'nin en büyük gayrimenkul ortaklığı haline geldiğini belirten Kurum, şöyle konuştu: "15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında 'Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz' ve devamında 2017 Ocak sonunda başlattığımız 'Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti' kampanyalarımız ile ülke ekonomisine ve sektörümüze bu ülkenin lokomotiflerinden biri olarak öncülük ettik." Başarının kilit faktörünün istikrar olduğuna vurgu yapan Kurum, "Daha güçlü Türkiye de ancak istikrar ile mümkün olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

2.8 milyarlık satış yapıldı 

Yatırımlarını sadece İstanbul, Ankara ve İzmir ile sınırlı tutmadıklarını, Kocaeli, Nevşehir, Niğde, Denizli, Konya gibi şehirlere de yatırım yaptıklarını dile getiren Kurum, "2017 yılı ilk çeyreğinde 2.8 milyar TL değerinde 2 bin 833 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştirerek 8 milyar TL olan yıllık hedefimizin büyük bir kısmına kısa sürede ulaştık" dedi.

Habertürk