Emlak Konut’tan Galatasaray Riva arsası
Haberler / Emlak Konut GYO / Galatasaray Riva arsası Yılmaz İnşaat'ın oldu

Galatasaray Riva arsası Yılmaz İnşaat'ın oldu

Emlak Konut GYO 17.08.2017 10:22

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İstanbul Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin yeni sahibi Yılmaz İnşaat oldu.

Emlak Konut GYO, 2. oturumu 15 Haziran 2017 günü gerçekleştirilen Galatasaray'ın Riva arsaları ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platdormu'na (KAP) önemli bir açıklama yaptı. 

Açıklamada Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nde, en uygun birinci teklifi Fema İnşaat Ticaret A.Ş. & KLV İnş. A.Ş. İş Ortaklığı'nın şartname gereği sözleşme imzalamak için belirlenen son gün olan 15 Ağustos 2017 tarihi mesai bitimine kadar  sözleşmeyi imzalamamış olduğundan, söz konusu arsanın en uygun ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş.'ne ihale edilmesine karar verildiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklama şu şekilde; 

Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale ve Sözleşme Yönetmeliği'ne göre ihalesi gerçekleştirilen İstanbul Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nde, en uygun birinci teklifi Fema İnşaat Ticaret A.Ş. & KLV İnş. A.Ş. İş Ortaklığı vermiş ve söz konusu iş adı geçen İş Ortaklığına ihale edilerek şartname gereği sözleşme imzalamak üzere yazı ile Şirketimize davet edilmiş ancak sözleşme imzalamak için belirlenen son gün olan 15.08.2017 tarihi mesai bitimine kadar  sözleşmeyi imzalamamış olduğundan, İhale  Şartnamesinin ilgili hükümleri gereği, istekli iş ortaklığına ait geçici teminatın nakite çevrilerek irad kaydedilmesi işlemi  başlatılmış olup söz konusu İş' in ihalede en uygun ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş.'ne ihale edilmesine karar verilmiştir.

Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş'nin ihalede vermiş olduğu teklif değerleri aşağıdaki gibidir:

  • Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG): 3.808.000.000 TL
  • Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO): %25
  • Asgari Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG): 952.000.000 TL         

Projeden elde edilecek gelirin yüzde 80'i Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne, yüzde 20'si Emlak Konut'a ait olmak üzere paylaşım yapılacak.

Toplam 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor. 2018'de inşaatın başlaması ve 3 yıl sürmesi bekleniyor.