Seyran Şehir / Makro İnşaat - Akyapı

Makro İnşaat - Akyapı firmasının Seyran Şehir projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
emlak konut gyo

Emlak Konut'un hisse geri alımıyla ilgili iddia!

Emlak Konut GYO Zeynep Karabağ 18.06.2015
Emlak Konut GYO'nun gerekli gördüğü durumlarda hisse alımı yapacağını duyurmasının ardından yeni bir iddia ortaya atıldı.
Emlak Konut GYO'nun gerekli gördüğü durumlarda hisse geri alımı yapacağını duyurması borsayı hareketlendirmişti. 

Bugünden itibaren 30 Eylül'e kadar sürecek olan bu geri alım kararının neden yapıldığına dair farklı bir iddia ortaya atıldı.

Genel seçimler öncesi hisseleri 3,19 lira seviyesinlerinden 2,78'lere kadar düşen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın bu kaybı kazanabilmek için harekete geçtiği Zaman Gazetesi'nden Selim Işık tarafından iddia edildi.

Işık, seçim sonrası istikrarın sürmemesi ve hükümetin de henüz kurulamamasının Emlak Konut GYO hisselerinde yüzde 17'lik kayba neden olduğu vurguladı.

Kaybı kazanabilmek için harekete geçildi

İddiaya göre bu kaybı kazanabilmek için harekete geçen Emlak Konut GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bir açıklama yaparak "Gerekli görüldüğünde 4 lira seviyesine kadar alım yapılacağını" belirtti.

Hisseler bir günde yüzde 11,34 değer kazandı

18 Haziran-30 Eylül 2015'e arasında yapılacak alımlar için fon ayrılmasına karar verildi. Bunun üzerine hisseler bir günde yüzde 11,34 değer kazanarak 2,38 liradan 2,65 liraya yükseldi.

emlak konut gyo