emlak konut yönetim kurulu başkanı ertan yetim Emlak Konut GYO

Emlak Konut GYO’dan, Katarlı yatırımcılara davet!

Emlak Konut GYO 17.01.2018 17:56

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, Expo Turkey by Qatar’da Katarlı yatırımcılarla buluştu.

Türkiye ve Katar arasındaki iş ortaklığına daha yüksek hacim kazandırma amacıyla Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı'na katılan Emlak Konut GYO, Türkiye'deki yatırım imkanlarını anlattı.

Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda basın açıklaması yapan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, yaptığı açıklamada Katarlı yatırımcılara, Emlak Konut GYO'yu ve Türkiye'de hayata geçirdikleri projeleri anlattığını söyledi.

"Kanal istanbul civarındaki arazilerimizi Katarlı yatırımcılara sunduk"

Yetim, Katarlı yatırımcılara, “Kanal İstanbul civarındaki yaklaşık 4 milyon metrekare arazimiz olduğunu sunduk. Bu arazilerimiz üzerinde önümüzdeki süreçte geliştirebileceğimiz projelerde bir şeyler yapılabilir mi tartıştık. “ açıklamasında bulundu.

Katarlı yatırımcıların Türkiye'ye bakış açısına da değinen Yetim, “Daha önce Türkiye'de de bir iki projeye girmişler. Sıkıntıları şu oluyor; imar planlarındaki mahkemelik konulardan baya tedirginler. Biz de bu konuda Emlak Konut'un arazilerinin planlaması bittikten sonra ihaleye çıktığımızı belirttik" dedi.

Yetim ayrıca "Kanal İstanbul, Avrasya Tüneli, Marmaray, Çanakkale Köprüsü, 3.Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osman Gazi Köprüsü gibi mega projelerin ardı ardına hayat bulduğu Türkiye geleceğe emin adımlarla koşarken ülkemizdeki gayrimenkul projeleri yabancı yatırımcıların yakın ilgisi artarak devam ediyor. Diğer yandan ülke ekonomimizin performansının yabancı yatırımcılar tarafından hayranlık takip ediliyor. Özellikle 2017'nin üçüncü çeyreğindeki yüzde 11,1'lik büyüme oranı Türkiye'ye duyulan güveni daha da arttırmış durumda. Fuar süresince Körfez ve Ortadoğu ülkeleri yatırımcılarıyla yaptığımız görüşmelerde bu olumlu havayı müşahede ettik ve mütekabiliyet gerekmeksizin yabancı yatırımcıların gayrimenkul yatırımı yapmasının önünü açan yasalarımızı, devlet teşvikleriyle hazırlanan KDV indirimlerimizi ve yabancı yatırımcıya vatandaşlık yolunun açılması gibi hayata geçen devlet destekli düzenlemeleri de anlatma fırsatı bulduk" açıklamasını yaptı.

Esra Karaşin/Emlaktasondakika.com