Bizim Mahalle 2. Etap

Emlak Konut, Bizim Mahalle 2 için tasfiye kararı aldı

Emlak Konut GYO 03.09.2019 14:22

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın 2 yıl önce ihalesine çıktığı Bizim Mahalle 2. Etap projesi iptal edildi.

İnşaat sektöründe yaşanan düşüş, gayrimenkul projelerinde de iptal ve tasfiyelere neden oluyor. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 2 yıl önce ihalesine çıktığı Küçükçekmece'deki dev proje iptal edildi. Eylül 2017'de gerçekleşen Bizim Mahalle 2. Etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşım işi ihalesine Dağ Mühendislik, 2 milyar TL teklif vermişti. Aradan geçen 2 yılın ardından hala başlanılmayan projeyi Emlak Konut, tasfiye kararı aldı. 

Toplamı 1 milyon metrekare

İstanbul Banliyö hattına, Halkalı Metrosu ve Marmaray'a yakın konumda yer alan Bizim Mahalle 2. Etap'ın arsa alanı 118 bin 98 metrekare büyüklüğe sahipti. Ticaret+konut alanı, özel anaokulu alanı, ortaokul alanı ve park alanı inşa edilmesi planlanan proje, 1 milyon metrekarelik alana kurulu Bizim Mahalle'nin bir parçasıydı. 

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ imza töreninde Emlak Konut güvencesiyle gerçekleştirecekleri projenin ihalesini kazanmaktan mutluluk duyduklarını belirtmişti.

Bugüne kadar Dağ Mühendislik olarak 8 bin konutun inşasına imza attıklarını aktaran Dağ, şu anda halen Emlak Konut güvencesiyle Tual Bahçekent ve Tual Adalar projesinin inşasını sürdürdüklerini bildirmişti.

Kerim Ülker/Dünya