Emlak Konut Alibeyköy arsa alanı

Emlak Konut, Alibeyköy’deki arsayı satışa çıkarıyor

Emlak Konut GYO Emine Pile 22.12.2015
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), ‘Eyüp Alibeyköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ ihalesini 21 Ocak’ta düzenliyor.
İstanbul'un son dönemlerde dev projelerle adından söz ettiren ilçesi Eyüp Alibeyköy'de bir arsa daha değerlendiriliyor. Emlak Konut GYO, Alibeyköy'deki 859 ada 6 parselde bulunan 35 bin 856 metrekare büyüklüğündeki arsayı satış çıkarıyor. Gelişme konut alanı, ortaokul alanı ve park için ayrılan arsa birçok merkezi yakınlığı ile kilit bir noktada bulunuyor. 

Atak Gayrimenkul'ün hazırladığı Eyüp Alibeyköy Mahallesi'nde yer alan 1 adet parselin yıl sonu değerleme raporuna göre toplam gelirlerinin bugünkü değeri 138 milyon 832 bin 830 lira olarak hesaplandı. Parselin KDV hariç toplam piyasa değeri ise 46 milyon 400 bin lira olarak belirlendi. 

İHALESİ 21 OCAK'TA YAPILACAK 

Türk Telekom Arena Stadı'na, Hasdal Kavşağı'na, İSKİ AKOM'a, TEM Okmeydanı bağlantı yoluna komşu konumda yer alan arsanın 22 bin 302 metrekaresi gelişme konut alanı, 5 bin 58 metrekaresi ortaokul alanı, 8 bin 496 metrekaresi park alanı olarak planlandı. Bina yüksekliğinin en fazla 8 katlı olabileceği arsanın emsale esas inşaat alanı ise 33 bin 453 metrekare olarak belirlendi. Söz konusun ''İstanbul Eyüp Alibeyköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesinin 1. oturumu açık ihale usulü, kapalı zarf teklif alma ile 21 Ocak 2016 Perşembe günü saat 14.30'da Emlak Konut Ataşehir binasında gerçekleştirilecek. Arsa ihalesinin ikinci oturumu ise pazarlık-açık arttırma olarak 2 oturum halinde iki ayrı günde yapılacak. 

Detaylar için tıklayın!

Değerleme raporu için tıklayın!

Emlaktasondakika.com/Emine Pile

 

Emlak Konut Alibeyköy arsa ihalesi Emlak Konut arsa