emlak konut gyo genel müdürü murat kurum

Emlak Konut, 4 bin 500 yeni evi satışa açıyor!

Emlak Konut GYO Uğurcan Tokay 29.09.2016
Emlak Konut GYO, Ankara'da 2 bin adet, Kocaeli Gebze'de 2 bin adet ve Niğde'de 500 adet konutu, Ekim sonu veya Kasım başında satışa açacak.
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Tahincioğlu Gayrimenkul'ün Nidapark Kayaşehir projesi lansmanında önemli açıklamalarda bulundu. Emlak Konut ve projeyle ilgili önemli detaylar aktaran Murat Kurum 'Bugün itibariyle 12 milyar 500 milyon liralık piyasa değerine sahibiz. Tarihi kampanyada bu proje kotasını doldurdu. Ancak yine aynı şartlarla banka kredisi kullandırılıyor' ifadelerini kullandı. 

4 bin 500 konutu satışa açıyoruz

Emlak Konut GYO'nun konut programını da açıklayan Kurum 'Ankara, Kocaeli ve Niğde'de 4 bin 500 konut için bu yıl içinde düğmeye basıyoruz. Ankara Mühye'de 2 bin 500 daire, Kocaeli Gebze'de 2 bin 500 daire ve Niğde'de 500 daire yer alacak' dedi.

370 dönümlük şehir parkı bu ay ihaleye çıkıyor

Başakşehir bölgesini değerlendiren Kurum 'Emlak Konut olarak bu bölgede 12 bin 300 birim ürettik ve bunların 9 bin 500'u satıldı. Halen satışta olan 2 bin 500 civarında bölüm var. Başaksehir'deki 370 dönümlük dev sehir parkının ihalesini Ekim ayı içinde yapacağız. Ayrıca İBB'nin bölgeye gelecek metrosu var. Başakşehir'de arsamız kalmadı ancak bu olmayacağı anlamına gelmiyor. 3. Havalimanı'nın güneyinde 3 milyon 500 bin metrekare arsamız var' şeklinde konuştu. 

Kanal İstanbul- Başakşehir'ın batısında olacak

Ekonominin son durumunu da değerlendiren Kurum 'Moodys'in kredi notunu düşürmesi gerçeği yansıtmıyor. Zaten yatırımcılarda bunu görüyor. Ekonomimiz ve sektörlerimiz gayet sağlam bir şekilde yolunda ilerliyor. Borsa İstanbul'un değeri de bunu gösteriyor. Kanal İstanbul dev bir proje. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Başakşehir'in batısında olacak ancak ne batısında henüz belli değil' açıklamasında bulundu.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

emlak konut ankara mühye emlak konut satılık daire 2016 emlak konut kocaeli gebze emlak konut niğde