İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi

Bakırköy Florya arsa ihalesinin 2. oturumu yapıldı

Emlak Konut GYO 12.04.2018 12:48

İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu bugün yapıldı.

5 Nisan 2018 Perşembe günü 1. oturumu yapılan İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin Pazarlık- Açık Artırma bölümünü içeren 2. oturumu bugün saat 14.30' da yapıldı.

Atatürk Havalimanı nedeniyle zemin+2 kat sınırı bulunan konut alanıyla birlikte ihale kapsamında dini tesis alanı, ilköğretim alanı ve park alanları ihale edilecek. Gayrimenkul sektöründeki firmaların yoğun ilgi göstermesi beklenen arsada emsal 1,30 olarak belirlendi.

Arsanın konut alanı 42 bin 383 metrekare, dini tesis alanı 1533 metrekare, ilköğretim park alanı 5 bin 1 metrekare ve park alanı 14 bin 313 metrekare olarak açıklandı.

Bugün saat 14.30'da gerçekleştirilecek olan arsa ihalesi Emlaktasondakika.com'dan CANLI olarak yayınlandı.

İhaleye esas taşınmazların asgari bedeli 383 milyon 554 bin 450 lira olarak açıklandı.

İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi'ne 9 firma teklif sundu. İhalenin kazananı Öz Er-ka İnşaat oldu.

İhalede 2 milyar 250 milyon TL teklif veren firma, arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı olarak yüzde 37 payı, yani 832 milyon 500 bin TL Emlak Konut'a sunarak ihaleyi kazandı.

Firma ihale sonrası Emlaktasondakika.com'a özel şu açıklamalarda bulundu: 

"istanbula yakışacak bir projeye yapacağız. Arsa değerinin farkındayız. Galatasaray hissesi var. Onlara da hayırlı uğurlu olsun. Şeffaf bir ihale oldu. Biz de şeffaf olarak katıldık, Az bir farkla kazandık. çok mutluyuz
yoğun bir rekabet yaşandı"

TEKLİFLER İÇİN TIKLAYINIZ!