epoksi

Zemin kaplamada son trendi yakalayın!

Dekorasyon Demet Kazan 03.09.2016
Evdeki halılarınızı kaldırıp atmaya hazır mısınız?
Epoksi zamanla özelliklerini kaybetmeyen kimyasal bir reçinedir ve oldukça da dayanıklıdır. Suya, alkaliye ve aside karşı direnci çok iyidir. Bu malzemenin çok etkili bir yapışma özelliği vardır ve özellikle inşaat sektöründeki kullanım alanı çok geniştir. 

Epoksi kaplanan alanlarda tozuma ve zemin tarafından sıvı emilimi olmaz. Renk ve desen ağının oldukça geniş olduğu bu zemin kaplama metodu hijyenik olduğu kadar temizlenmesi de kolaydır. Bu kaplama ihtiyaçlara ve koşullara bağlı olarak bir uzman tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde kaplamanız oldukça kısa ömürlü ve istenen kalitenin çok dışında olacaktır.

zemin kapalam

Bu yüzden kaplanacak zeminin durumu, ortamın ısı durumu, ortamda kullanılan kimyasalların durumu göz önünde bulundurularak epoksi uygulaması yapılır. Bu uygulamada baz alınan diğer konular hijyen beklentisi, sizin ve renk ve desen seçiminiz, kaymazlık beklentisi gibi isteğinize bağlı değişen durumlardır. 

Epoksi uygulamadaki en önemli adım zemin hazırlığıdır. Epoksinin iyi yapışması ve istenen kalitede olması için zemin temizliği düzgün yapılmalı, yağ, kir, toz vb. gibi her türlü madde zeminden uzaklaştırılmalıdır. Zemin malzemesi burada önemli bir yer tutar. Seramik, mozaik, şap ya da beton olmasına göre kullanılan epoksi malzemeleri ve işlemin uygulanma şekli de farklılık gösterir.

Kullanım alanı çok geniş olan epoksi ürünlerini yakın dönemde çok daha fazla sevilen ve kullanılan modern yapı malzemelerinin liste başında göreceğiz. Ev ve ofislerinizde sizde bu akıma kapılmaya hazır mısınız? 

epoksi zemin kaplama