yatak odası

Yatak deyip geçmeyin!

Dekorasyon Demet Kazan 23.09.2016
Eksiksiz konfor, kusursuz güzellik için yatak odanızın kalbi yatağınıza dikkat edin.

Sağlıklı bir uykunun ardından güne dinç başlamak, doğru yatak, yastık, nevresim takımı gibi yatak odası dekorasyonunu da tamamlayıcı olan eşyaları, doğru şekilde seçmekten geliyor.

Yaşamsal aktivitelerimiz arasında önemli olan unsurlardan biri de uyku. Nasıl ki sağlıklı bir uyku için doğru oda sıcaklığı ve nem dengesi gerekiyor ise doğru uyku eşyalarını seçmek de o derece önemli oluyor.

Vücudunuzu destekleyen ve ona göre şekil alan bir yatak seçimi yapılmalı ve konforunuz göz önünde bulundurulmalı. Aynı durum uyurken kullanacağınız yastıklar için de söz konusu. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, nevresim takımınızın uyku kalitenizi bozacak nitelikte olmaması. Üzeri pul, taş, boncuk, güpür işlemeleri bulunan nevresim takımları yüksek olasılıkla uyku kalitenizi bozacak. Ayrıca size en uygun ve en rahat yastığı seçin. Ortopedik yastıklar, omur ve boyun sağlığı açısından oldukça güvenilir.


 
En sağlıklı nevresim takımı doğal liflerden yapılan keten ve %100 pamuk olan nevresim takımlarıdır. Nefes alan ve nemi emerek vücut ısınızı bütün gece koruyan keten nevresim takımınızı yatak odası mobilyanıza uyacak renklerde seçebilirsiniz. Nevresim takımı satın alırken, dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise kumaşın kalitesidir. Sık dokunan kumaşlar, daha dayanıklı ve yumuşak olur. Nevresim takımı seçiminde, kumaşın iplik sayısına dikkat edin. Santimetre karede iplik sayısı fazla olan kumaşları tercih edin.

Yatak odası dekorasyonu söz konusu olduğunda yatak örtüleri de oldukça söz sahibi oluyorlar. Koyu renk yatak odası mobilyanız varsa açık renk yatak örtüleri ve açık renk halıyla mobilyanın koyuluğunu da dengelemiş olursunuz.

konfor yatak odası dekorasyon