valhalla

Valhalla ile tanıştınız mı?

Dekorasyon Demet Kazan 26.09.2016
Kaktüs, aloe vera tarzı sukulent bitkileri seviyorsanız, bu yeni tarzı yakalamalısınız.
Yapraklarında ve gövdelerinde su tutma özelliği olan bitkilerin (sukulent) meşe odununda düzenlenerek sunulması işlemine Valhalla deniyor. Bitkisel tasarımların saksı yerine doğadan bir materyal olan meşe odunu içinde sunulması ortamı dekoratif anlamda da olumlu etkiliyor.

Farklı bir tarz olarak meşe odununda çeşitli bitkilerin düzenlenmesi ile yapılan bu çalışma, evinizin botanik köşesi için oldukça ideal. Ortaya çıkan göz alıcılık öyle güzel ki evlerinizin herhangi bir köşesinde göz alıcı bir aksesuar gibi sergileyebiliyorsunuz.

Fazla güneş istemeyen ve çok da sulanması gerekmeyen valhallanızın bakımı da bu yönlerinden dolayı oldukça zahmetsiz. Kullanılan meşe odununun boyları yapılan tasarıma göre değişiklik göstermekte olup kişiye özel olarak da tasarlanabiliyor.


 
Valhallanızda kullanılan ve saksı görevi gören meşe odunu, işlenmemiş ve tamamen doğal olduğu için nemi yetersiz ortamlarda kuruyabilir; bu nedenle ara sıra meşe odununu nemlendirmeniz gerekiyor. Bunu yapmanın en kolay yolu, bir fısfıs yardımıyla arada bir odunu ıslatmaktan geçiyor.

valhalla sukulent kaktüs aloe vera meşe kütüğü meşe odunu botanik çiçek bitki