bol desenli salon dekorasyonu

Sıcacık bol desenli salon dekorasyon fikirleri

Dekorasyon Zeynep Karabağ 09.11.2016
Dekorasyon fikirleri konusunda epeyce ilham veren bol desenli bir salona, sıcak bir ortama sizde sahip olabilirsiniz.
Şimdi hayal edin!... Salon 28 metrekarelik bir alana sahip. Gün ışığını cömertçe içeriye alan salon, çok desenin kullanıldığı ama asla karışıklığa izin verilmeden döşenmiş. Üçlü kanepenin etrafına kurgulanmış bol desenli ve sıcak salon, sarı, yeşil, kırmızı, mavi gibi pek çok rengi bir arada barındırıyor. Aksesuar ve tekstillerde bolca kullanılan desenler nedeniyle üçlü kanepede sade bir gri renk tercih edilmiş. Kanepenin üzerine yine renkli ve desenli yastıklar kullanılmış. Kanepenin hemen arkasında yer verilen konsolun üzerine yeşilin tonlarına hâkim bir tabloya ve hemen iki yanına altın varaklı aynalar asılmış. Salona hâkim olan desenler, konsolun üzerindeki abajurlarda da devam ettirilmiş. Kanepe ve hemen karşısındaki sırtsız kanepe, orta sehpa ile bütünlük sağlanmış. Ahşap ve camın kullanıldığı orta sehpada hasır ve ahşap aksesuarlar, taze çiçekler dikkat çekici. 

bol <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=desenli+salon+dekorasyonu'>desenli salon dekorasyonu</a>

Zeminde yine desenler devam ettirilmiş. Krem, açık sarı ve açık vizon renklerine sahip rattan halılar yer verilerek daha güçlü renk ve desenlerin öne çıkması sağlanmış. Açık gri duvarlar, açık sarı ve köşeleri desenli perdeler ile tamamlanmış. Perde kornişlerini kaybetmek yerine daha öne çıkması için siyah kornişlere yer verilmiş.

bol <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=desenli+salon+dekorasyonu'>desenli salon dekorasyonu</a>

Oturma alanının hemen arkasındaki pencere önüne ise iki adet yine desenli berjer ile harika bir dinlenme köşesi olarak kurgulanmış. İki şık ve renkli kanepe, desenli salon dekorasyonunu güçlendirmiş. Mavi ve beyaz desenli berjerde yeşil bir yastık kullanılarak oldukça taze bir dekorasyon oluşturulmuş. Bu şık salonda sanat eserleri de bolca kullanılmış. Hem şöminenin üzerinde hem de devam eden duvar kolonlarında sanat eserleri göz alıcı… Ayrıca berjerlerin hemen yanına bir antika dükkanından alınan oda bölmeleri ile harika duvar dekorasyonları oluşturulmuş. Duvar bölmeleri, akrilik levhalar arasına sıkıştırılarak adeta bir sanat eseri olarak kullanılmış.

Bol desenli bir salon, özenle seçilmiş renkleriyle samimi bir yaşam alanı olarak düşünülmüş.
Tüm bunlara sahip olmak hayal değil. Şimdi işe koyulma zamanı… 

 

desenli salon dekorasyonu sıcak salonlar Dekorasyon fikirleri bol desenli salon dekorasyonu