tv ünitesi

Salonların vazgeçilmezi Tv’leri nerelerde konumlandırmalıyız?

Dekorasyon Zeynep Karabağ 19.10.2016
Öğrenci evlerini saymazsak her aile evinin salonunda olmazsa olmazlardan biri de televizyonlardır.
Peki televizyonları salonlarımızda nerelerde konumlandırmalıyız? İşte önerilerimiz…

Salon ve oturma odalarında yapılan en büyük hatalardan biri televizyonun yerleşim sırasında çıkıyor. Uygun olmayan mesafe, yanlış konumladırma, yanlış boyutlar yapılan en büyük hatalardan sadece birkaçı.
Senelerdir salonun baş köşesinde yerini alan televizyonlar dekorasyon ve işlevsel açıdan dikkat edilmesi gereken hususlardan.

Salonda televizyonun yeri nerede olmalı? Televizyon nasıl konumlandırılmalı? Bir televizyon için en düzgün yer neresidir? Nasıl bir tv ünitesi seçilmelidir?

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=televizyon'>televizyon</a>lu dekorasyon

-    Salonuda televizyonun yeri oturma grubuzla şekillenir. Televizyon oturma grubunun orta merkezinde olmalı.

-    Odanızın büyüklüğüne göre televizyon boyutu seçmelisiniz. Küçük bir odaya büyük televizyon ya da kocaman bir odaya küçük televizyon hem görüntü hem işlevsel açıdan avantaj sağlamayacaktır.

-    Televizyon belirli bir mesafeden izlenmeli. Bu yüzden arada gerekli alanı bırakmalısınız. Bu alan örneğin 82 ekran bir televizyon için 4-4,5 metredir. Odanızı dekore ederken buna dikkat etmeyi ihmal etmeyin.

-    Televizyon izlerken ekrandaki pencere yansıması hepimizin sinirini bozar. Bunu halletmenin iki yolu var. Birincisi televizyonu ışığın yansıtmadığı bir noktaya koymalıyız. Eğer böyle bir şansımız yoksa da ikinci yol olarak penceremizde güneş ışığını tamamen kesen perdeleri güneşlik kullanmalıyız.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=televizyon'>televizyon</a>lu dekorasyon

-    Çoğumuz karanlıkta televizyon izlemeyi sever ancak bu gözleri bu gözleri yoran bir şeydir. Bu yüzden tv ünitesi seçerken dikkat edilmesi gereken durumlardan biri ünitenin arkadan veya tepeden led ışıklarla aydınlatılmasıdır. Bu şekilde televizyon izlerken gözlerinizi daha az yormuş olursunuz.

-    Televizyon ünitesi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da televizyonun direk duvara monte edilmesinden ziyade bir tablaya monte edilen bir model olmasıdır. Bunun sebebi duvara direk monte edilen televizyonlarda kabloların görüntü kirliliği oluşturmasıdır.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=televizyon'>televizyon</a>lu dekorasyon

-    Bunun yanında televizyon ünitesi mekanınıza ve kullanım şeklinize uygun olmalı. Tv ünitesini kitaplık, dolap gibi şekillerde kullanacaksanız buna uygun bir tv ünitesi seçmelisiniz.

Umarım bu konu hakkında sizlere biraz fikir vermişizdir. Salonunuzla birlikte size iyi günler dileriz…

salonda televizyon tvnin salondaki yeri televizyon Televizyon nasıl konumlandırılmalı tv ünitesi