teras dekorasyonu

Pratik çözümlü teras dekorasyon fikirleri!

Dekorasyon Zeynep Karabağ 09.11.2016
Makul fiyatlarla ve pratik çözümlü dekorasyon fikirleri ile siz de göz alıcı muhteşem bir teras dizayn edebilirsiniz.
Eğer terası olan bir evde oturuyorsanız, terasınızın dekorasyonunu nasıl yapacaksınız?

En güzel teras dekorasyon fikirleri ile kendinize eşsiz bir mekân kurgulayabilirsiniz. Terasınızı günün yorgunluğunu atacağınız, yemek yiyeceğiniz, arkadaşlarınızla sohbet edeceğiniz, kitap okuyacağınız şık bir alan haline dönüştürmeniz mümkün. Teraslar gökyüzünün cömert manzarası eşliğinde harika dinlenme alanlarıdır. Hem dinlenmek hem de sosyalleşmek ve yemek yemek için terasınızın fonksiyonelliğini artırabilirsiniz.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=teras+dekorasyonu'>teras dekorasyonu</a>

Eğer çatınızda bir barbekü bulunuyorsa, burayı terasınızın odak noktası haline getirebilirsiniz. Barbekünün çevresine yerleştireceğiniz bir yemek masası ya da oturma düzeniyle konforlu bir alana sahip olabilirsiniz. Terasta olmazsa olmazlardan biri de bitki ve çiçekler… Büyük gövdeli bitkilere terasınızda yer vermek, güzel teras dekorasyon fikirlerinden biri. İri gövdeli bitkilerin yanı sıra örneğin bir limon ağacı terasınızı canlandıracaktır. Ayrıca dikey bahçeler de terasınızda oldukça şık duracaktır. Terasınız bir duvarında dikey bahçeler kullanarak yeşil alanı artırabilirsiniz. Küçük, renkli saksılara terasınızda yer vermeyi de unutmamalısınız.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=teras+dekorasyonu'>teras dekorasyonu</a>

Terasınız güneş ve rüzgârdan bolca nasibini alıyorsa bir güneşlik yaptırabilir ya da şemsiye kullanabilirsiniz. Yemek yeme ve dinlenme alanında sizi güneş ve rüzgârdan koruyacak önlemler bularak konforunuzdan ödün vermeyin. Konforunuz için rahat sandalyeler, puflar, yumuşak minderler kullanabilir, terasınızın zemininde bir kilime yer verebilirsiniz.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=teras+dekorasyonu'>teras dekorasyonu</a>

En güzel teras dekorasyon fikirleri ararken aydınlatma unsurlarını da unutmayın. Hava karardığında terasınızdan kentin manzarasını seyrederken nasıl bir aydınlatmaya ihtiyacınız olacağını hesaplamalısınız. Örneğin yemek yerken ya da kitap okurken, arkadaşlarınızla sohbet ederken farklı aydınlatma tonlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle terasınızda aplikler, fenerler ve minik mumlara yer verebilirsiniz.

 

teras dekorasyonu pratik teras dekorasyonu teras katta dekorasyon