Koleksiyon ödüllü tasarımlar

Ödüllü tasarımlar evinizdeki yerlerini almaya hazır!

Dekorasyon Ayşe Özlem Kuruca 31.03.2015
Değişen mevsimle şekillenen ve yenilenecek olan yaşam alanınızda ödüllü ev mobilyalarına da yer açın.
“Evimiz bizim yaşam kültürümüz, Her şey seçkin ve de kıymetli…” diyerek evde yaşam mottosunu oluşturan Koleksiyon, 43 yıllık deneyimiyle şekillendirdiği yaşam alanlarının özel ve de anlamlı olduğunu vurgulayan ürün gamıyla bilinir. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte evinizde yapacağınız değişikler arasında ödüllü Koleksiyon ürünlerine de yer açabilirsiniz. Divanbaba yatak, Serdiyar kanepe ve Savur sandalye  yakın zamanda ödül alan Koleksiyon tasarımları olarak evlerinizde yerlerini almaya hazır.

Faruk Malhan tasarımı Babil Serdiyar kanepe;

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen 'Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri' Mobilya kategorisinde ‘İyi Tasarım' ödülüne layık görüldü. 

Faruk Malhan tasarımı Babil Ailesi, 500 yıllık Babil medeniyetlerinde 'buluşma' kavramını simgeleyen desenlerden ilham alıyor ve şekilleniyor. İşten eve dönüp ailenizle bulaşacağınız anlarda Babil Serdiyar kanepenin yüksek sırtı sizi sarıp sarmalıyor ve baş başa kalacağınız bir konfor yaşatıyor. Farklı renklerde yastıklarla sırt bölgesini destekleyen yapısı ile fonksiyonelliğinin göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Faruk Malhan tasarımı Savur sandalye

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri arasında ödüle ‘İyi Tasarım Ödülü'ne layık görülen Koleksiyon ürünleri arasında yine Faruk Malhan tarafından tasarlanan Savur Sandalye de var. 

Babil ailesinin ayak formuyla şekillenen ve antik meşe ile hayat bulan Savur sandalye, hem Babil ailesi hem de diğer ailelerle uyum içinde kullanılabiliyor. Yüzeyinde ve sırtındaki file kumaş, ısıyla esnetilerek ve gerilerek sandalye yüzeyine kaplanıyor. Esneme payı ile yüksek konfor vadediyor. 

Faruk Malhan tasarımı Divanbaba yatak

‘Elle Decoration' tarafından 10. Kez düzenlenen Edida Uluslararası Tasarım Ödülleri, geçtiğimiz ay sahiplerin buldu. En İyi Yatak Tasarımı kategorisinde Faruk Malhan tasarımı Divanbaba yatak gecede ödül alan tasarımlar arasındaydı. 

Osmanlı, Anadolu, Fas, Ortadoğu ve hatta Akdeniz'deki divan kültürünü modernizmle ve estetik bir çizgiyle buluşturan Divanbaba ailesi yalın çizgisiyle dikkat çekiyor. Divanbaba ailesi Anadolu medeniyetlerinde hem iç mekan hem de dış mekanda kullanılan ve fazlasıyla rahat kurgulanmış olan 'divan' kavramından esinlenerek tasarlandığı için öncelikle konforu hedef almakta. Divanbaba yatak siyah lake ya da meşe olarak değişebilen topuz ayaklarıyla ilk bakışta dikkat çekiyor.  Antik meşe kaplama iskeleti ve baklava desenli kumaş yatak başı ile Divanbaba farklı tarzlara hitap ediyor.

Koleksiyon ev ürünleri ödüllü tasarımlar Koleksiyon ödüllü tasarımlar Faruk Malhan