küçük evlerin iç dekorasyonu

Küçük bir evin baştan aşağı iç dekorasyonu

Dekorasyon Emine Pile 25.11.2016
Baştan aşağı dekore edilen küçük bir evin iç dizaynının nasıl evrime uğradığına şahit olacaksınız.
Kullanım alanlarının rasyonel biçimde planlanması, açık planlı mutfak ve oturma odasının yatak odasından başarıyla ayrılması için yapılan yenileme çalışması 60.000 Euro'ya mal olmuş. Para kuruşu kuruşuna 75 m²lik evin yenilenmesine harcanmış.

Genel: Bu açıdan oturma adası bölümü ve mutfağı bir arada görüyoruz. Burada beyaz renk hakimiyetine bej bir dokunuş geliyor. Kanepe, zemin ve mutfak tezgahıyla dolapların arasındaki bölüm bej ve kahvenin farklı tonlarında ve birbirlerine göz kırpıyorlar. Nötr ve doğal renkler eve sıcak bir hava katmış. Geniş pencerelerden bolca içeri süzülen ışık ise evi oldukça ferah ve aydınlık gösteriyor. 

Mutfak: Modern, karakter sahibi ve estetik. Bu mutfağa başka ne denebilir ki? Mutfak ve evin genel kullanım alanı küçük olduğundan çoğunlukla beyaz renk tercih edilmiş. Böylece mekâna ferahlık ve bir genişlik duygusu kazandırılmış. Mutfak dolaplarındaki beyaz renk duvarlarda da devam ediyor. Beyaz renk elektrikli cihazlar ve tezgahtaki metalik dokuyla da uyum sağlıyor. Arka planda holde yanan sarı ışıklar ise sanki evin diğer kısımlarıyla yatak odasını birbirinden ayırıyor gibi.

Yakından mutfak: Mutfak mobilyaları evin geneline hâkim olduğu gibi beyaz renkte. Modern çizgilere sahip mutfak dolapları ve tezgâh arasındaki bölüm küçük seramiklerle döşenmiş. Mutfak tezgâhı ise tüm evin dokusuna uyum gösteriyor. 

Oturma odası: Daha keskin çizgiler görüyoruz. Ancak hem rengi hem de çizgileriyle yumuşak kanepe ortama denge sağlıyor. TV ünitesi ve dolapların rengi de evin genel renk kompozisyonuna uyum gösteriyor. Dolabın en alt bölümündeki tekerlekli raf çok amaçlı kullanıma müsait. İster üstüne oyun konsolu koyun, isterse de bir nevi orta sehpası gibi kullanın. Duvardaki aplik de eve girişte ayakkabıların karanlıkta çıkarılmamasını sağlıyor.

Yemek odası: Oturma odasını bir başka açıdan görüyoruz. Bu sefer odağımızda yemek odası diyebileceğimiz bölüm var. Gayet sade bir yemek yeme ortamı oluşturulmuş. Pencere önünde, bolca ışığın vurduğu bir konuma yerleştirilen beyaz masaya, yine beyaz renkli mütevazı sandalyeler eşlik ediyor.

Yatak odası: Yatak odasında beyaz ve ahşap rengi çok başarıyla kullanılmış. Yatak tekstil ürünleriyle de odaya renk katılmış. Evin diğer bölümleri gibi beyaza boyanmış duvarlar zemindeki döşemenin ahşap rengiyle uyum sağlıyor, yatak başlığındaki yatay ahşap doku da bu uyuma destek oluyor. Ev tekstili ürünleriyle de o da tekdüzelikten kurtulmuş. Odadaki aydınlatmaya da ayrıca dikkat çekmekte fayda var. 

Banyo: Bembeyaz duvarları ve vitrifiye ürünleriyle duruluğun sembolü olarak duran banyoda duş duvarları ve zeminler kahverengi beyaz karolarla kaplanmış. Karolardaki desen ortama hareket kazandırmış. Vitrifiye ürünlerinin yuvarlak hatları da bu enerjiye katkı sağlayan bir başka unsur.

küçük evler için dekorasyon iç dekorasyon tasarımları