çiçekli dekorasyon önerileri

Kışın ortasında baharı yaşamak isteyenlere çiçekli ev dekorasyonu

Dekorasyon Emine Pile 02.11.2016
Kış aylarında dahi evlerimizde bahar havası yaşamamız için birbirinden güzel çiçeklerle farklı dekorasyon önerileri mevcuttur.
Çiçeklerle dekorasyon fikirlerinden canlı çiçekler, yapay çiçekler, kurtulmuş çiçekler ve hatta örgüden yapılmış çiçeklerle yapılan dekorasyonlar bile muhteşem görünüyor.

Tüm çiçeklerin iyi bakım yapıldığında güzel olduğunu kabul edersek, dekorumuzda en önemli konulardan biri olarak saksılar karşımıza çıkıyor. Saksılar için yüzlerce fikir bulmak size kalmış. Örneğin; çay, kahve, yağ ve konserve tenekelerinden yapacağınız saksılarla nostaljik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Çiçek sulama bidonları ve sürahilerden de daha romantik saksılar elde edebilirsiniz. Saksılarınızı uygun boylardaki sepetlerin içine yerleştirip, dekorunuza kasabalı havası verebilirsiniz. Limon kasalarını duvara asarak, içine ve üstüne yerleştireceğiniz çiçeklerle, ev dekorasyon fikirleri arasında günümüzün kasalardan duvar rafı yapma trendine ayak uydurabilirsiniz. Sadece saksılara kılıf örerek de evinize neşe katabilirsiniz. Saksı kılıfı örgüleri için pastel tonlarda iplikler ve abartıdan uzak modeller tercih ederseniz göz yormayan sevimli saksılara sahip olabilirsiniz.
Mutfak için de çok çeşitli çiçeklerle dekorasyon önerileri bulmak mümkün. Bunların en kolay ve şık olanları, mutfağınızdaki malzemelerle yapacaklarınız olacak. Su bardağı, kupa, kavanozlar, çaydanlıklar, su şişeleri ve tencereler bile dekorunuzun bir parçası olabilir. Su bardağı, su şişesi ve kavanozları vazo olarak kullanabilirsiniz. Örneğin; cam su şişesine tek bir canlı çiçek koyarak zarif bir görüntü sağlarsınız.

Çiçeklerin arındırıcı ve canlandırıcı etkisinden yararlanmak için mutlaka çok büyük evlerde oturmak gerekmiyor. Eviniz çok küçük de olsa duvarlara monte ettiğiniz raflar ya da saksılarla, çiçeklerin verdiği pozitif enerjiden yararlanın. Eğer evinizde hayvan ev arkadaşlarınız varsa ve ne kadar isteseniz de onlar, çiçekli bir dekorasyona izin vermiyorlarsa, duvara monteli fikirler sizin için de uygun olanlardan.

çiçekli ev dekorasyonu ev dekorasyon önerileri