Kelebek Mobilya

Kelebek, yeni tasarımlarıyla evlerin havasını değiştiriyor!

Dekorasyon Ayşe Özlem Kuruca 27.01.2015
Kelebek Mobilya, trendleri belirleyen yeni koleksiyonlarıyla İSMOB Fuarı’nın yenilikçi yüzü oldu.
Türkiye'nin köklü mobilya markası Kelebek Mobilya, sade, fonksiyonel ve modüler konseptiyle ortaya çıkardığı yeni koleksiyonlarıyla ‘İstanbul Mobilya Fuarı-İSMOB'da farklılık oluşturdu.

27 Ocak-01 Şubat 2015 tarihlerinde düzenlenen İSMOB'da, trend oluşturan yenilikçi ürünlerini sergileyen Kelebek Mobilya, tasarımcı Adnan Serbest yönetimindeki Kelebek Tasarım Ekibi‘nin, ‘pure/saf' konseptiyle ayrıntılardan kaçınarak 4 yeni koleksiyon ortaya çıkardı.  Söz konusu 4 koleksiyon ilk kez bu fuarda alıcıların beğenisine sunuldu.

Kelebek Mobilya markalı tüm ürünlerde olduğu gibi, birbirleriyle kombine olabilen oturma grubu, yemek odası ve yatak odası serilerinden oluşan ‘Fibonacci', ‘Falter', ‘Angelic' ve ‘Imperia' koleksiyonları, farklı tasarımlarıyla, hem ziyaretçilerin hem de sektör temsilcilerinin beğenisini kazandı. 

“Fuarın yenilikçi yüzü olduk”

Kelebek'in 2014 yılının en hızlı büyüyen mobilya markası olduğunu ve bu yıl da büyümeye devam edeceğini vurgulayan Kelebek Genel Müdürü Hulusi Acar, “Hem özgün tasarım hem de yeni mağazacılık anlayışıyla konumunu güçlendirmeye devam eden köklü bir marka olarak, sektörde fark oluşturuyoruz. Kelebek Tasarım Ekibi'nin özgün koleksiyonlarıyla fuarın yenilikçi yüzü olduk ve bu yıl da trendleri belirlerken, müşterilerimizin modern, fonksiyonel ve estetik mobilya ihtiyacını karşılayan ürünler sunuyoruz” dedi. 

4 yeni koleksiyon, ilk kez İSMOB'da tüketiciyle buluştu

‘Fibonacci' koleksiyonu ile ferah bir yaşam alanı

Endüstriyel malzemelerin kullanımıyla doğal bir etki oluşturan ‘Fibonacci' koleksiyonu, İskandinav stili ile ferah bir mekan algısı oluşturuyor. Dikey ve yatay gridal düzenin etkisinin hissedildiği koleksiyonda, kulp işlevi gören çıtaların fonksiyonel dizilimi ile akılcı bir matematiksel kurgu sunuluyor. ‘Fibonacci' koleksiyonunun oldukça sade ama son derece dikkat çekici olmasını, titizlikle üretilen detaylar sağlıyor. Açık, soluk kayın dokusu ile tek renk ve tek malzemeden oluşan koleksiyonda, yalın hatlar ve basitlik önemli bir unsur olarak  öne çıkıyor. 

‘Falter', mekanların monotonluğunu kırıyor

Yaşam alanlarının monotonluğunu kıracak ve mekanlara kişilik katacak sıra dışı bir tasarıma sahip ‘Falter' koleksiyonu, kent dokusundan aldığı ilhamla geometrik bir denge oluşturuyor. Sakin akçaağaç dokusunun hükmettiği koleksiyon, parke dokusuyla kombinlenerek şık bir kontrast oluşturuyor.

‘Angelic' koleksiyonu ahşabın özünü hissettiriyor

Dokunulduğunda ahşabın özünü hissettiren eskitme meşe yüzeyi ile kullanıcıların beğenisine hitap eden ‘Angelic' ise doğallığın başrolde olduğu kırsal yaşam etkisini evlere taşıyor. Beyazlığın doğallığı ve saflığına eşlik eden, sıcak, samimi ve şık mekanlar oluşturan ‘Angelic' koleksiyonu, el boyaması zarif kulplarıyla da abartısız, romantik bir atmosfer sağlıyor.

Güçlü, asil ve estetik bir duruş: ‘Imperia' 

Güçlü, asil ve estetik bir duruşa sahip ‘Imperia' koleksiyonu, farklı tarzı ile dikkat çeken yenilikçi ayak yapısı ve kulpsuz tasarımdan gelen yalın görünümüyle mekanların havasını değiştiriyor. Gri kontur hatları ile çerçevelenen şık koleksiyonun yatay çizgili dokularla hareketlendirilen ahşap yüzeyi ile kullanıcılara doğal kaplama cevizin ayrıcalığı sunuluyor. 

Kelebek Mobilya Kelebek yeni tasarımları İSMOB fuarı