Dekton

İçerde ve dışarda Dekton!

Dekorasyon Demet Kazan 22.09.2016
Kullanım avantajları ile gözde malzemeler listesine giren ve hemen her alanda kullanımı tercih edilen dektonu duymuş muydunuz?
Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren dekton; cam ve porselenin hammaddeleri ile kuvarsın sofistike bir karışımı oluyor. Çok dayanıklı olmasına rağmen oldukça ince olan dekton ultra sıkıştırma teknolojisi ile üretiliyor. Temizlenmesi de oldukça kolay olan bu malzeme yoğun olarak kullanılan her alana rahatlıkla uygulanabiliyor.

Duvarlarda, dış cephelerde, havuzlarda, banyolarda ve daha pek çok yerde kullanılan dektonun epeyce bir avantajı da mevcut. Mesela dektonu mutfak tezgahınıza da uygulayabilirsiniz. Böylece bıçakla çizilmeyen ve sıcak tencerelerinizi direkt olarak koyabileceğiniz bir tezgaha sahip olabilirsiniz.

Yapısından kaynaklanan özellikleri sayesinde kir tutmuyor. Yüzeylerde en çok leke bırakan, kahve, şarap, kalem ve pas gibi malzemeler Dekton'da leke bırakmıyorlar. Ayrıca yüksek kimyasal direnci sayesinde, evde kullanılan temizlik maddelerinden (çamaşır suyu gibi) de zarar görmüyor.

Tek avantajları bunlar da değil tabii, kullanıldığı yere göre size farklı avantajlar sağlıyor. Güneş ışığı nedeni ile renklerinde herhangi bir solma ve değişim olmuyor bu yüzden dış mekanlarda da tercih edildiğini görebiliyorsunuz.

Dekton, ömrünün sonuna kadar herhangi bir aşınma zararına uğramıyor, bu da sizi yeniden parlatma ve cilalama işlemlerinden kurtarıyor.

Dekton gözeneksiz olması nedeni ile yapısına su ve gaz almıyor, böylece daha uzun ömürlü ve kolay temizlenebilir bir malzeme olması avantajımız hale geliyor.

Granitten 5 kat daha fazla eğilme dayanımına sahip olan bu malzeme darbelere de dayanıklıdır. Yürüyüş yollarında, araç yollarında rahatlıkla kullanılabiliyor.

Dekton Dış Cephe Mutfak Tezgahı Banyo Döşemesi cam porselen kuvars ultra sıkıştırma teknolojisi