yatak odası dekorasyon

Huzurlu zamanlar için sade yatak odası dekorasyon fikirleri

Dekorasyon Zeynep Karabağ 08.11.2016
Temiz ve huzurlu bir ortam vadeden, şatafattan uzak, oldukça sade dekorasyon fikirleri veren yatak odaları da tercih edilmektedir.
Sade yatak odası, seçilen renkleri, aksesuarları, mobilyaları ve tekstilleri ile son derece huzurlu bir mekân haline getirilmiş. 37 metrekarelik yatak odasının duvarlarında kum beji renk tercih edilmiş. Gün ışığının bolca girdiği yatak odasının pencerelerinde pastel mavi stor perde kullanılmış yatak odasına hâkim olan krem ve toprak renkleri, mavi ile renklendirilmiş. Mavi ile yatak odasındaki sıradanlık kırılırken, sakin ve huzurlu atmosfer korunmuş. Yüksek başlıklı beyaz karyola ve yalın ev tekstilleri, odanın temiz ve ferah görünüme katkı sağlamış. Yatak başlığının hemen üzerine 3 porselen tabak ile duvar dekorasyonu yapılmış.

sade yatak odasi

Karyolanın her iki yanına yerleştirilen vintage komodinlerin üzerine beyaz abajurlarla bütünlük sağlanmış. Karyolanın hemen sağında altın varaklı ayna ile şifonyere yer verilmiş. Karyolanın sol tarafında ise bir çalışma alanı kurgulanmış. Ahşap parkeler ve odanın tümüne hâkim olan renklere uyum sağlaması için ahşap bir masa, keten bir sandalye ve puf konulmuş. Çalışma bölümünün olduğu bölümde resim rayları ile harika bir kişisel alan elde edilmiş.

sade yatak odasi

Kum beji duvarlar, beyaz, krem ve toprak renklerin hâkim olduğu Sade yatak odası, zemindeki yumuşak jüt halısı ile modern ve huzurlu bir alan olarak tasarlanmış. Tavanda kullanılan pirinç, cam boncuklu avize ve abajurlar ile aydınlatma son derece sade ve şık bir şekilde çözülmüş.

sade yatak odasi

Karyolanın hemen karşısında ise bu Sade yatak odası için okuma ve dinlenme alanı kurgulanmış. Uçuk mavi bir berjer, beyaz bir tekli kanepenin hemen ortasına ahşap çay sehpası yerleştirilmiş. Bu bölümde 12 adet altın çerçeveli, mavi ve toprak renklerin hâkim olduğu çiçek ve bitki resimleri ile harika bir duvar dekorasyonu kurgulanmış.

Seçilen renkleri, mobilyaları ve aksesuarları ile son derece modern ve Sade yatak odası, huzur vadeden ambiyansı ile dikkat çekiyor.

 

sade yatak odası sade yatak odası dekorasyonu yatak odası dekorasyon dekorasyon fikirleri