dekoratif-ev-aksesuarlari

Evlerde dekoratif aksesuar kullanımı

Dekorasyon Uğurcan Tokay 04.10.2016
Evinizi daha şık bir hale getirmenin en kolay yolu farklı aksesuarlar kullanmak olmuştur. İşte sizin için derlediğimiz aksesuar kullanımı önerileri...
Sahip olduğunuz ve sizin için zamanınızın çoğunun geçtiği ev dekorasyonunda banyo hariç hemen her odada dekorasyonu tamamlayıcı aksesuarlara ihtiyaç vardır. Dekorasyonda en çok sorulan sorulardan biri, ” Dekoratif aksesuarları nerelerde kullanabilirim? ” sorusu olmuştur. İşte sizin için derlediğimiz, bu sorunuza yanıt olabilecek nitelikte dekorasyon önerileri.

Renk uyumunun önemi

Salonda, koltuğunuzun arkasındaki duvara bir tablo, saat, resim çerçevesi yada ayna asarak ve orta sehpanızın üzerine biblo yada vazo koyarak dekoratif aksesuarları kullanabilirsiniz. Duvara astığınız ve sehpa üzerine koyduğunuz bu aksesuarları aynı renk tonlarında seçerek renk uyumunu da sağlayabilirsiniz.

Küçük salonlarda kitaplık kullanılmamalı

Küçük salonlarda kitaplık kullanmak yerine, hem kitaplık hemde biblo koyabileceğiniz duvara monte edilebilen rafları kullanabilirsiniz. Çünkü normal kitaplık kullanmak küçük olan salonunuzu daha da daraltacaktır. Ayrıca küçük salonlarda kitaplıklı bir tv ünitesi kullanmak da kitaplarınızı koyabileceğiniz bir alan yaratması açısından mantıklı olabilir.

Kendinize ait okuma köşeniz olsun

Büyük bir eviniz varsa ve aile eviyse salonda kitaplık kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Salon yerine başka bir odayı çalışma veya uğraşı odası olarak tasarlayabilirsiniz ve orada şık bir kitaplık kullanarak, kendinize birde okuma köşesi yapabilirsiniz. Çalışma odanızda bir duvara boydan boya kitaplık alarak veya yaptırarak odayı hem güzelleştirebilir, hemde amacına uygun hale getirebilirsiniz.

Yatak odasında abajur kullanın

Yatak odasında veya salonda derinlikli desenli gergi tavan uygulaması da odayı olduğundan büyük gösterecek ve odada şık bir hava yaratacaktır. Yatak odasında veya çocuk odasında yatak başlığının bulunduğu duvarın üzerinde dekoratif aksesuarlardan tablo ve saati kullanabilirsiniz.

Yatak odanızda baş ucunuzdaki komodinin üzerinde veya yine baş ucunuzda duvara sabitlenmiş şekilde abajurları kullanabilirsiniz. Abajurların desenleri ile perdenizin desenini aynı veya benzer seçerek de odanızda renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

ev dekorasyon önerileri evlerde dekorastif aksesuarlar