rengarenk salon tasarımları

Evinize neşe getirecek rengarenk salon tasarım fikirleri

Dekorasyon Emine Pile 08.11.2016
Renklerin bolca kullanıldığı, eğlence vaat eden bu şık oturma odasını sizin için dizayn ettik.
Eğlenceli oturma odası, denilen bu tarz dekorasyon harikası ortamlar misafirlerin ya da tüm ailenin hoşça vakit geçirebilecekleri şekilde düşünülmelidir.

Eğlenceli oturma odası hem renkler hem kullanılan formlar hem de seçilen mobilyalarla son derece çarpıcı bir yaşam alanı haline getirilmiş. İki genç çocuklu ailenin birlikte vakit geçirecekleri bir mekândan yola çıkılan yaşam alanı, ailenin her ferdinin ihtiyaç ve hobilerine göre düşünülerek tasarlanmış. Salon ile oturma odası, duvar ya da panel yerine sık pileli keten bir perde ile ayrılmış. Böylelikle her iki oda birbirinden bağımsız bir şekilde kurgulanırken, aynı zamanda ihtiyaç olduğunda iki odanın birbirine rahat bir şekilde açılması sağlanmış.
Ev dekorasyon fikirleri ararken en önemli şeylerden biri de ihtiyaçlara uygun olması ve yüksek konfor sağlaması. Bu oturma odası dekorasyonu da ihtiyaçlar gözetilerek ailenin konforlu bir şekilde bir arada vakit geçirmesi üzerinde durulmuş. Müzikle ilgilenen iki genç çocuğun rahatça müzik yapması, aile üyelerinin birlikte TV izlemesi, dinlenmesi ve keyif yapması için dekore edilmiş. Oturma odasının kirişli duvarı için mobilya yaptırılarak TV ünitesi oluşturulmuş. TV'nin her iki tarafına genç çocukların gitarları yerleştirilmiş. Böylece çocukların hem gitarlarına kolay ulaşımı sağlanmış hem de TV ünitesi için şık bir aksesuar oluşturulmuş. TV ünitesinin solundaki kirişe ise ailenin ahşap panel üzerine yaptığı sanat çalışmasına yer verilmiş. Oturma odası dekorasyonu içinde en dikkat çekici ise duvar kâğıdı. Yoğun sarı desenli duvar kâğıdı tek bir duvarda uygulanarak odanın ferah görüntüsü korunmuş. Duvar kağıdının üzerine yerleştirilen fotoğraflar ise odada çarpıcı bir etki yapacak.

Eğlenceli oturma odası konforu üst planda tutularak tasarlanırken, aynı zamanda şık mobilya ve aksesuarlardan da ödün verilmemiş. Açık vizon rengi L kanepe, sarı, türkuaz ve turuncu yastıklarla tamamlanmış. Odanın en eğlenceli mobilyalarından biri ise şeffaf pleksi salıncak. Bu modern salıncak, eğlenceli oturma odasının en baştan çıkarıcı mobilyası. Zincirle bağlanan salıncak, eğlence ve konfor vaat ediyor.
Oturma odasının mobilyaları, ortadaki çok işlevli 3 adet pufla tamamlanmış. Çizgili ve renkli puflar hem oturma alanı olarak hem de sehpa olarak düşünülmüş. Meşe parke zemin üzerine yerleştirilen turuncu-krem renkli halı ise hem puflara hem de odanın bütününe uyum sağlamış. Geniş Fransız pencereli oturma odası dekorasyonu, aydınlık hissini korumuş. Tavandaki LED aydınlatmaların yanı sıra şık bir lambader, L kanepenin hemen yanına yerleştirilmiş.

Eğlenceli oturma odası dekorasyonu, renklerin cömertçe kullanıldığı, konforuyla dikkat çekiyor. Kullanılan aksesuarlarda da hem renk hem eğlence devam ettirilmiş.

renkli salon tasarımları renkli salon salon tasarımı