küçük evleri büyük göstermek

Eviniz daha büyük gözüksün!

Dekorasyon Zeynep Karabağ 29.09.2016
Küçük metrekareye sahip olan evinizi daha büyük gösterecek tasarımları tercih edin.
Evinizde fazlalık olan eşyalar, işinize yaraması umuduyla üstü örtülü saklanan aksesuarlar, hantal dolaplar, gereksiz mutfak ve banyo gereçleri evinizi olduğundan daha kalabalık ve kullanışsız gösterebilir. Sizin için ev dekorasyonunda ufak dokunuşlarla neler yapabileceğinizi anlatacağız.

Dolap ve raf yapımı detayları

Amaç hayatınıza renk katmaksa tek yapmanız gereken bir kaç tahta kasa ve rengarenk boyalar temin etmek. Öncelikle nereye raf yapacağınızda karar verin. Banyonuzda istiyorsanız banyonuzun sahip olduğu renklerden zıt renler tercih ederseniz banyonun odak noktasını kendi yaptığınız obeye çekmiş olursunuz. Tahta kasalarınızı boyadıktan sonra sprey ve vernik kullanarak açık havada vernikleyin ve kurumaya bırakın. Üst üste ya da ters kombinasyonlarda kasalarınızı dizin. Çocuklu bir evde yaşıyorsanız kuvvetli bir silikon yardımıyla ya da çivi yardımıyla kasalarınızı sabitlemeniz küçük kazaların önüne geçmenizi sağlayacaktır.

eviniz büyük görünsün

Banyonuza farklı bir hava katın

Yaptığınız bu kasaların içerisine değişik katlama şekillerine sahip havlularınızı, banyo objelerini, kokulu mumlarınızı koyabilirsiniz. Bu dönemin trendi olan gençlik trendinden sizin de banyonuz için yapabileceğiniz değişiklikler olabilir.

Balkonunuzu avantaja çevirin

Bu kasaları balkonunuz için de kullanabilirsiniz. Daha ince kasaları temin ederek işe başlayın. Kasanın eni bir karışı geçmesin. Boyadıktan sonra silikon yardımıyla ağır olmayan objeleri kasanızın içerisine monte edin. Duvara asarak kullanacağınız bu kasadan oluşan çerçeveler balkonuzu dışarıdan görenlerin ilgisini çekebilir.

balkon dekorasyonu

 

 

küçük evler küçük evleri büyük göstermek eviniz daha büyük gözüksün