ev dekorasyonu

Ev kuracak çiftler için dekorasyon önerileri...

Dekorasyon Emine Pile 27.02.2015
Evlenecek çiftlerin hazırlık aşamalarının son döneminde ev için dekorasyon olarak kullanılacak renk ve mobilya seçimi büyük zaman alır.
ESD - Türkiye'de kış aylarından çıkmamıza az bir kala Mart ayında başlayan nişan-düğün hazırlığı Kasım ayına kadar devam eder. Evlenecek her çift için nişanlılık döneminin sonlarında zamanlarının önemli bir bölümünü mobilya seçimiyle ev dekorasyonu alır.

Özellikle fazla zaman bulamayan ve kısa zamanda ev kurmaya yönelik işlerini tamamlamak isteyen çiftler internetten araştırmalar yapar, firmaları dolaşırlar. Hayatlarını geçirecekleri ilk mekân olan evlerinin çok güzel, modern, farklı ve özel olmasını isterler istemesine ama dekorasyonda yılın trendlerine ne kadar uyulur? 

İşte ev kuracak çiftler için mobilyada ve dekorasyonda 2015 trendlerine uygun öneriler... 

Doğal renkler bu seneye damga vuracak!

Organik renklerin hakimiyet gösterdiği bu sene ahşap tonları, yeşiller, beyaz ferahlığı, su saydamlığı, gökyüzü mavisi, bulut grisi revaçta... 

Nerede doğal malzemeler, doğal tablolar, halı, perde ve örtüler varsa evinizde uygun bir yer ayarlayabilirsiniz. Eğer biraz da işin içine şıklık katacağım diyorsanız altın ve gümüş renkli tasarımlarla 2015 moda renklerine ayak uydurabilrisiniz.

Mobilyalarda ahşap modası geri dönüyor!

Her dönem kendini hissettiren ahşap yine revaçta... Mobilyada da kendisini hissettiren doğal renkler evinize ferah bir hava getirecek. Tamamen ahşap, toprak, beyaz detayların hakim olduğu mobilyalarda ahşabı her detayda görmek mümkün. Yastık kısmı minik ve geri kalan her detayı ahşap olan sandalye ve koltuklar ise en çok ilgi görenler arasında. 

Ev tekstilinde hayvan figürü her yerde!

Ev dekorasyonunda teskstil kısmına gelince... Rengarenk desenlerin moda olduğu ev tekstilinde hayvan figürleri ön planda! Kuşlar, aslanlar, baykuşlar, geyikler, zebralar... aklınıza gelebilecek her türlü hayvan figürüne evinizde sıkça yer verebilirsiniz.         

Çocuk odası duvar kağıtları, perdeler, masa örtüleri, yastıklar, puflar ve aklınıza gelebilecek dekoratif objelerde bu figürleri gönüş rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Ayrıca hayvan figürleri yastıklardan tablolara her tarafta hakimiyetini koruyacak. Mumlar ise ikinci özel detay. Mumlar ile oluşturulacak tasarımların son derece organik ve tıpkı bir dağ evi havasında düzenlenmesi evinizin doğal havasına uyum sağlayacak.   

Emlaktasondakika.com

ev dekorasyonu evlenecek çiftlere dekorasyon tavsiyeleri 2015 dekorasyon trendi