Divan

Dekorasyonda divan kullanımı tekrar gündemde!

Dekorasyon Demet Kazan 06.09.2016
Büyükannelerimizin evinden tanıdığımız divanlar, evlerimize günümüz modasına uyarlanmış haliyle geri dönüyor.

Evimi dekore edeceğim ama hem trend olsun, hem de bohem bir hava yakalayayım diyen pek çok insan var. İşte bunun en kolay yolu tekrar gündeme gelen divanlar. En yeni tasarım harikaları şeklinde geri dönen divanlar bizlere eski günleri en taze haliyle hatırlatıyorlar. Çocukluk zamanlarımızda üstünde zıplayıp yuvarlandığımız divanlar, son zamanlarda değişik tasarımlarıyla tekrar evlerimizi süslüyorlar.

Dekorasyonda divan kullanımı, son zamanlarda 3+1 dairelerde olduğu kadar stüdyo daireler için de tercih edilen bir unsur halini alıyor. Her tarza ayak uyduran divanlar, özellikle de biraz mistik biraz da bohem tarzda bir ev dekorasyonu yaratmak isteyenler için tam bir biçilmiş kaftan sayılıyor.

Peki, kendi divanınızı kendiniz yapabilir misiniz? Ahşap paletlerin kullanımı ile böyle bir divanı sizin de evinizde yapmanız mümkün hale geliyor. Bunun için öncelikle divanınızın ebatlarına karar vermeniz gerekiyor. Paletleri birleştirmek için ise zımba tabancası veya çivi tabancası kullanıyorsunuz. Paletleri bir araya getirme işleminden sonra ağaç boyası, ahşap cilası ve vernik kullanarak mobilyanızı tamamlıyorsunuz. İmalatını bitirdiğiniz divanınızı sonrasında minderler ve kırlentler yardımıyla oturmaya uygun hale getiriyorsunuz.
 

dekorasyon