Filli Boya Renk Uzmanları

Çocuğunuz bu renkleri çok sevecek!

Dekorasyon Emine Pile 08.02.2015
Filli Boya Renk Uzmanları ‘Çocuk odasında nasıl bir renk seçilmeli?’ sorusu için çocukların başarısını arttırmak için renk önerilerinde bulundu.
Çocukların zamanının çoğunu geçirdiği çalışma odalarının da okul dönemine uygun hazırlanması gerektiğine dikkat çeken Filli Boya Renk Uzmanları, odaların onların ihtiyaçlarına ve motivasyonuna göre renklendirilmesi gerektiğinin altını çiziyor. 

Uzmanlar seçtiğimiz renklerin; çocukların akşamları ders çalışma isteğini uyandıracak, odasına aidiyetlik duygusu verecek tonlarda olması gerektiğini vurguluyor.

Nasıl renkler seçilmeli?

Çocukların çalışma alanlarının fresh, temiz ve pastel tonlarda olması gerektiğini söyleyen Filli Boya Renk Uzmanları, yorucu renkler yerine yeşil ve mavinin pastel tonlarının tercih edilmesinin daha doğru olacağını söylüyor. Uzmanlar, Filli Boya iç cephe renk kartelasından Açık Mavi, Limoni, Bal Buğu, Fildişi renklerin gözü dinlendirici bir etkisi olduğunu söylüyor. Canlı kırmızı tonlarından ise gözü yorması ve açlık hissi uyandırması nedeniyle kaçınmak gerekiyor. Yine zevke göre Lila, Atlas, Mercan, Masal Pembesi, Verde, Açık Krem ve bu renk tonlarıyla kombinler oluşturulabilir.

Filli Boya Renk Uzmanları çocuk odaları çocuk odası dekorasyonu çocuk odası renk seçimi