Bahçe dizaynı

Bahçenizi baştan dizayn edin!

Dekorasyon Zeynep Karabağ 27.09.2016
Birçok insanın hayalini müstakil bir ev ve ona uygun bir bahçe süsler.
Eğer bahçeli bir eve sahipseniz, yapabileceğiniz bazı düzenlemelerle, bahçenizi çok daha çekici hale getirebilirsiniz. İşte onlardan bazıları...

Sahip olduğunuz evinizin bahçesini bambaşka bir hale getirip kendinize ait bir cennete çevirmek aslında göründüğü kadar zor bir iş değil. Yapmanız gereken sadece uyulması gereken birkaç kurala uyup kendinize özel bir rahatlama alanını oluşturmuş olacak.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Bah%c3%a7e+dizayn%c4%b1'>Bahçe dizaynı</a>

Hobilerinizi ön planda tutun

Bahçe dizaynına başlamadan önce vermeniz gereken ilk karar bahçeyi ne amaçla kullanacağınızı belirlemek olacak. Eğer kendinize özel hobileriniz varsa (resim yapmak, bir müzik aleti çalmak vs) bu hobileriniz için mutlaka özel bir bölüm olmalı. Başka bir ihtimal olarak da sıkça arkadaş toplantılarınız oluyorsa, bahçeye bir barbekü almak ve genişçe bir masa seçerek yapılacak olan toplantıları daha çekici hale getirmek sizin için uygun olacaktır. Eğer bahçeniz için daha konforlu bir seçenek istiyorsanız, yağmura ve soğuklara dayanıklı materyallerden üretilen koltuk ve sehpaları kullanmanız yararınıza olacaktır.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Bah%c3%a7e+dizayn%c4%b1'>Bahçe dizaynı</a>

Bahçemi nasıl dizayn etmeliyim?

Bahçenizi size özel kılacak esas nokta, bahçenin nüansları olacaktır. Tam da bu noktada ışıklandırmaya özellikle dikkat edilmelidir. Ufak dokunuşlarla dekoratif ışık seçenekleri ve loş bir aydınlatma, bahçenizin olduğundan daha huzurlu bir hale gelmesini sağlayacaktır. Sonraki adımda ise bahçe süsleri ve çiçeklerle ilgili yaptırımlarınız geliyor. Eğer çok fazla bahçe süsünü detay olarak kullanırsanız sıkıcı ve boğucu bir görüntü oluşturabilir. Bahçe süsleriniz birbiri ile ahenk içinde ve sade olduğu zaman size daha çok huzur verecektir. Bunun dışında kışın da rahat bir şekilde kullanmak için bahçenin belirli bölgelerine elektrikli ısıtıcılar yerleştirilebilirsiniz fakat bunun için işinin ehli bir profesyonelden yardım almanız daha uygun olacaktır.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Bah%c3%a7e+dizayn%c4%b1'>Bahçe dizaynı</a>

Çiçek seçimi önemli

Bahçeniz için çiçek seçimini yaparken mutlaka yaşadığınız bölgenin iklimine uygun çiçekler seçmeye dikkat edin. Mesela güneş görmemesi gereken bir çiçek, tüm gün güneşe maruz kalacak bir noktaya dikilirse bahçenizde sürdürülebilir güzelliği yakalayamazsınız ve çiçeğinizin ömrü kısa olur. Çiçeklerin ve çimlerin bakımı düzenli yapılmalı ve haşaratlara karşı bahçe ilaçlanmalıdır ki bahçenizdeki canlı görüntü hiç solmasın.
Bahçe dizaynı için gerekli bilgileri aldığınıza göre, iş bu noktadan sonra size düşüyor artık. Kolay gelsin...

 

Bahçe dizaynı bahçe dekorasyonu peyzaj mimarlığı