baharı yaşatan dekorasyon önerileri

Baharı yaşatan ışıl ışıl yatak odası dekorasyonları!

Dekorasyon 12.11.2016 11:53

Evinizde baharı yaşatan ambiyansıyla ışıl ışıl, mis gibi yatak odalarında güne uyanın!

Baharı yaşatan yatak odası, uçuşan kelebekleri, renk seçimleri, ferah ve aydınlık görünümüyle sizi cezbedecek.

Baharı yaşatan yatak odası, bir çatı katında yaklaşık 18 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş. Gün ışığının cömertçe içeri girdiği yatak odasında, yüksek çatı tavanı ve duvarları ile de aydınlığın tüm odaya akması sağlanmış. Beyaz duvarlar ile yatak başlığının yerleştirildiği ve minik üçgen duvarlar, kelebek desenli duvar kâğıdı ile kaplanmış. Böylelikle sadece beyaz ile sıradanlaşmadan ve tamamen duvar kâğıdı ile boğmadan harika duvarlar elde edilmiş. Odaya en büyük etkiyi yapan ve bahar etkisini sağlayan da kelebek desenli duvar kâğıdı olmuş. Ayrıca kelebek desenli duvar kâğıdı daha çok ön plana çıkartılarak ferah bir görünüm elde edilmiş. 

yatak odası dekorasyonu

Son derece konforlu bir yatak seçimi yapılırken, yatak başlığında hasır örgü formu tercih edilmiş. Hasır örgü formu yatak başlığı Baharı yaşatan yatak odası vurgusunu da güçlendirmiş. Hasır örgü formlu yatak başlığı kullanılan karyolada ev tekstillerinde de mavi tonlarında zarif desen ve kumaşlara yer verilmiş. Karyolanın her iki yanına yerleştirilen komodinler, beyaz ve altın halka kulpları ile son derece şık ve zarif. Komodinlerin üzerinde ise beyaz şapkalı doğal cam gövdeli abajurlara yer verilmiş.

Karyolanın hemen sol tarafındaki köşeye dinlenme ve okuma için rahat bir berjer yerleştirilmiş. Keten kaplı berjer, desen ve renklere uygun minik bir yastık ve hemen yanına ahşap bir çay sehpası ile tamamlanmış. Çay sehpasının üzerindeki mavi vazodaki çiçekler, yatak odasına katkı sağlamış. Küçük pencereli dinlenme alanında aydınlatma da unutulmamış. Basit ama şık bir lambader ile aydınlatma ihtiyacı giderilmiş. Kuytu köşe için seçilen mobilya ve aksesuarlar ile aydınlık bir alan elde edilmiş.

yatak odası dekorasyonu

Yatak odasının bir başka bölümü de kişisel bakım ve çalışma alanı olarak ayrılmış. Çatı katının harika üçgenine, odanın bütünlüğünü sağlaması için kelebek desenli duvar kâğıdı devam ettirilmiş.  Pencere önüne yerleştirilen beyaz ahşap mobilya, kuş desenli ahşap bir sandalye ile tamamlanmış. Simetriyi sağlamak için pencerenin her iki yanına ahşap beyaz zarif abajurlara yer verilmiş.

Baharı yaşatan yatak odasının çatı tavanı ile harika açılar ön planda tutulmuş. Çatı tavanın ferah aydınlığı zeminde de devam ettirilmiş. Beyaz ahşap parkeler odanın tümüne hâkim ve her parçanın göz alıcı durmasına izin vermiş. Zeminin üzerine ise iki parça halinde yatay açık mavi kilimler serilmiş.