quilling
Haberler / Dekorasyon Önerileri / Quillingle şaşırtan aksesuar tasarımları!

Quillingle şaşırtan aksesuar tasarımları!

Dekorasyon Önerileri 27.09.2016 16:50

Renkli kağıtlarla muhteşem ev aksesuarlarınızı kendiniz üretebilirsiniz.

Kağıt kıvırma sanatı adı ile de anılan quilling, Anadolu'da telkâri sanatı ile büyük bir benzerlik gösteriyor. Bu yüzden kağıt telkâri olarak da adlandırılıyor.

Toplu iğne yardımı ile kıvrılan ve yapıştırılarak şekillendirilen renkli kağıtların dünyası sizin de evlerinizi renklendirmenize yardım ediyor. Yapımı çok kolay olan ve güzel bir hobi edinmek isteyen pek çok insan bu sanatı ilgi alanlarının merkezine koyuyor.

Yapımının kolay olmasına rağmen sabır gerektiren bu sanat dalı, görenleri güzellikleri ile mest ediyor. İnce şeritler halinde kestiğiniz kağıtları iğne, kürdan gibi ince malzemelerin üzerine dolayarak şekil veriyorsunuz. Şayet kağıt öğütücünüz varsa tek tek şerit ölçme ve kesme işleminden kurtulabilirsiniz.

Quilling sanatı sizi kağıt kullanımında oldukça özgür bırakıyor. Dergi sayfalarından tutun atık kağıtlara kadar her tür kağıdı kullanabiliyorsunuz. Sonrası tamamen sizin hayal gücünüze ve el becerinize kalıyor.

Elinizin altında geniş bir renk yelpazesi ve desen seçeneği var. Tablodan, küpeye hatta tebrik kartından, kapı süslerine kadar pek çok aksesuarı kendiniz tasarlayıp, evinizde üretebilirsiniz.