mutfak-dekorasyon-onerileri
Haberler / Dekorasyon Önerileri / Mutfak dekorasyonu önerileri

Mutfak dekorasyonu önerileri

Dekorasyon Önerileri 04.10.2016 22:20

Özellikle kadınların evde en önem verdiği yer mutfaktır. İşte zamanlarının büyük bölümünü mutfakta geçirenler için bazı dekorasyon önerileri.

Mutfak nasıl dekore edilir? sorusunun birçok yanıtı vardır. Burda var olan çözümlerin ve dekorasyonların size hitap etmeme olasılığını da göz önünde bulundurarak, kendi kişisel zevklerinize göre mutfağınızı dekore edebilirsiniz.

Öncelikle ne alacağımızı bilmemiz gerek. Mutfak dekorasyonu alışverişi için; Dolap Kabinleri, dolap kapakları, mutfak tezgahı, ankastre set, eviye, seramik, sudan etkilenmeyen parke, masa, sandalye, stor perde, avize ve aksesuar olarak çiçek, biblo ve dekoratif raflar satın alabilirsiniz. Bunları alırken bütçenizi aşmamaya özen gösteriniz.

Dekorasyonda dikkat edilmesi gerekenler

Mutfak dekorasyonunda tezgahın camın önünde olmasına mümkün olduğu kadar dikkat etmeniz gün ışığından daha fazla yararlanabilmek açısından önemlidir. Tezgah alırken çizilmez olmasına dikkat ediniz.

Mutfağın hem sıcak olması hemde daha şık durması açısında zeminde fayans yerine sudan etkilenmeyen parke tercih edebilirsiniz. Ayrıca asma tavan yaptırarak, spot aydınlatmalar ile mutfağınızın avize aydınlatmasını destekleyebilirsiniz. Kademeli şekilde devam eden asma tavan mutfağınıza hareket katacak ve daha hoş duracaktır.

Bir tarafı duvara sabit, bir kısmı katlanır masa kullanmak mutfak da yer tasarrufu sağlayacaktır.

Son olarak, mutfak dekorasyonunda kolay temizlenebilir ve pratik olduğu için sıklıkla tercih edilen stor perdeleri kullanabilirsiniz.