MOSDER Mobilya Festivali
Haberler / Dekorasyon Önerileri / MOSDER Mobilya Festivali mobilya sektörünü canlandırdı

MOSDER Mobilya Festivali mobilya sektörünü canlandırdı

Dekorasyon Önerileri 04.12.2014 11:12

MOSDER öncülüğünde 17 Ekim’de başlayan MOSDER Mobilya Festivali, mobilya sektörüne yeni bir hareket ve canlılık getirdi

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) üyesi 56 mobilya firmasının mağazalarında 17 Ekim'de başlayan ve tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği MOSDER Mobilya Festivali 30 Kasım Pazar günü sona erdi. Mobilya sektörüne yeni bir hareket ve canlılık getiren MOSDER mobilya festivalinden hem tüketiciler hem de marka sahipleri memnun ayrıldı.

Türkiye'nin öncü mobilya markalarını bir araya getiren Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) öncülüğünde 17 Ekim'de başlayan MOSDER Mobilya Festivali, mobilya sektörüne yeni bir hareket ve canlılık getirdi. 30 Kasım'da sona eren festival hem tüketicileri hem de MOSDER üyesi 56 mobilya markasını memnun etti.

MOSDER Mobilya Festivali kapsamında yüzde 70'e varan indirimler, sürpriz hediyeler ve fırsatlarla tüketicilere sunulan yemek, oturma, çocuk, genç odaları ve daha pek çok ürün grubu seçenekleri yeni ev döşeyen, mobilyasını değiştiren tüketicilerin festivale yoğun ilgi göstermesini sağladı. Mobilya sektörüne son çeyrekte hareketlilik getiren festivalle ilgili olarak MOSDER başkanı İsmail Doğan şunları dile getirdi;” Türkiye'de ilk defa mobilyaya ilgi uyandırmak amacıyla mobilya festivali başlattık. Yaz sezonunun özellikle de evlilik sezonunun sona erip satışların çok yavaşladığı bu dönemde sektöre bir canlılık getirmek bizim için önemli bir hareketti. 17 Ekim-30 Kasım 2014 tarihleri arasında süren 45 günlük festival sürecimizde iyi sonuçlar elde ettik. Hem marka hem tüketici adına başarılı sonuçlanan bir proje olduğunu söyleyebilirim. Festival başlangıcında hedef ciromuzu 500 milyon TL olarak açıklamıştık. Festivali beklenenin üzerinde bir rakamla kapattık. Ne mutlu ki sektörümüz adına ivmemizi yukarı taşıyan bir süreci büyük bir başarıyla tamamladık.”

MOSDER'in öncülüğünde gerçekleşen mobilya festivali mobilya sektörüne canlılık getirirken, tüketicilerin de yüzünü güldürdü. Sektör rakamlarını yükseltmek ve sektörün gücüne güç katmak adına atılan büyük bir adım olarak değerlendirilen MOSDER Mobilya Festivali'nin geleneksel olarak her yıl tekrar edilmesi planlanıyor.