Lenny Kravitz
Haberler / Dekorasyon Önerileri / Lenny Kravitz evini 16.5 milyon dolara sattı

Lenny Kravitz evini 16.5 milyon dolara sattı

Dekorasyon Önerileri 27.11.2018 11:49

Ünlü müzisyen Lenny Kravitz'in geçtiğimiz Mayıs ayında 25 milyon dolar fiyatla satışa sunduğu evi ancak 16.5 milyon dolara alıcı bulabildi.

Lenny Kravitz'in evi, avlusu ile beraber yaklaşık 2322 m² büyüklüğünde; özel bir plaja, yüzme havuzuna, spa'ya ve bir konuk evine sahip. Yaklaşık 1200 m² büyüklüğünde olan evin iç kısmında 6 adet yatak odası, bir adet kütüphane, bir adet özel ofis, spor salonu ve sinema salonu da bulunuyor. Lenny Kravitz'in evi, Akdeniz evleri tarzında inşa edilmiş ve döşenmiştir.

Lenny Kravitz'in evi ve muhteşem avlusu

Ünlü müzisyenin evinin avlusunda büyük bir yüzme havuzu yer alıyor. Bahçede bulunan yüzme havuzunda klorlu su yerine deniz suyu kullanılmış. Havuzun kenarında ise birçok şezlong ve koltuk misafirlerin kullanımına açık. Kravitz'in deniz kenarındaki bu muhteşem evinin bahçesinde, havuzun hemen yan tarafında birçok palmiye ağacı bulunuyor. Bahçede ayrıca palmiye ağaçlarının dışında birçok farklı türde ağaç ve bitki de yer alıyor. Bahçede tüm bu bitkilerin yanı sıra bir adet çeşme de var. İşte tüm bu özellikleri ile Lenny Kravitz'in evi cennetten bir köşe gibi!

Evin zevk unsuru bölümleri


Lenny Kravitz'in evi bir adet oturma odasına ve 6 adet yatak odasına sahip. Lenny Kravitz'in kullandığı yatak odasında bir adet çift kişilik yatak ve onun hemen önünde bir adet çift kişilik koltuk bulunuyor. İç mekan dekorasyonunda sıklıkla deri ve ahşap uyumunu tercih eden Kravitz; sıcak, samimi ve aynı zamanda da şık bir görünüm oluşturmuş. Evin oturma odasında ünlü aktörün sıkça kullandığı bir piyano konumlandırılmış.

Geniş ve bol ışık alan iç mekandaki taş yer döşemeler, kuyruklu piyanonun estetik mobilyasıyla buluştuğunda ortaya huzur veren bir tablo çıkıyor. Kravitz'in evinde ayrıca onlarca spor aletinden oluşan bir spor salonu da var. Ünlü müzisyen, evinde bulunan sinema salonu sayesinde birçok filmi ev konforunda ve yüksek teknoloji ile izleyebiliyor. Kravitz'in evindeki özel kütüphane ise, dünyada içerisinde en çok kitap barındıran kişisel kütüphanelerden biri.

Lenny Kravitz'in evi ile ilgili bilinmeyenler


Lenny Kravitz'in uzun yıllardan beri sahip olduğu bu ev, ABD'nin Miami eyaletinde yer alıyor. Ünlü müzisyenin evinin en büyük özelliği denize sıfır konumu. Kravitz evinin hemen önündeki özel plajında sıklıkla denize giriyor. Sunset Island II bölgesinde yer alan bu evi 2005 yılında 9 milyon dolar ödeyerek satın alan ünlü sanatçı, farklı projelere odaklanmak istediği için yakın zamanda evi satışa çıkardı.