mutfak
Haberler / Dekorasyon Önerileri / Burçlara göre mutfak dekorasyonu nasıl yapılır?

Burçlara göre mutfak dekorasyonu nasıl yapılır?

Dekorasyon Önerileri 16.02.2021 11:55

Cosentino, şubat ve mart ayı burçlarından olan Kovaların özgünlüğe, Balıkların ise düşlerine odaklanmasını öneriyor.

İnanın ya da inanmayın burçların hayatımıza etkisi sandığımızdan daha fazla oluyor. Evimizde zamanın büyük bir kısmını geçirdiğimiz mutfakların dekorasyonunu burcunuza göre yaparak, evinizle uyumunuzu artırabilir bu alanlardan daha fazla zevk alabilirsiniz. Cosentino, şubat ve mart ayı burçlarından olan Kovaların özgünlüğe, Balıkların ise düşlerine odaklanmasını öneriyor.

Cosentino, karakterimizden tarzımıza, beğenilerimizden yaşam alışkanlıklarımıza kadar önemli rolü olan burçlara göre mutfaklarda uygulamamız gereken dekorasyon önerilerini paylaştı.

Mutfaklarda standartların dışına çıkın 

Fütüristik tarzları ile bilinen hava grubu Kovalar, mutfak alanlarını modern çizgilerle tasarlamalı. Farklılığın ve özgünlüğün burcu olarak tanımlanan Kovalar, bu özelliklerini mutfaklarda kullanacakları yenilikçi tonlarla ortaya çıkarmalı. Az eşya seven Kovalar, mutfaklarında da sade, küçük ama sıra dışı objeleri konumlandırmalı. Olağanın dışında yaşayan ve üretken Kovalar, mutfaklarında Dekton Laurent ile kalıpların ötesine geçebilir. Koyu kahve zemin üzerinde yayılan, altın pırıltılı damarlarıyla buluştuğu bu yenilikçi rengi tercih ederek, standartların dışına çıkıp mutfaklarıyla bütünleşebilirler. Farklı tonlarıyla alanlara derinlik kazandıran Laurent, Kovaların istediği özgün alanların dekorasyonunda kusursuz bir rol alabilir. 

Düşlerine odaklanmasına yardımcı 

Romantizmin ve duygusallığın temsilcisi su grubu Balık burcu, mutfaklarında da sakinlik ve huzur arar. Koltuğa uzanıp hayal kuracakları bir alan onlar için vazgeçilmezdir. Bu nedenle açık ve pastel tonlar ile yumuşak çizgileri tercih etmeliler. Daha canlı ve dikkat çekici renkleri ise objelerde kullanmalılar. Düşüncelere özgürce dalabileceği alanlarda nostaljiyi modern bir yorumla yaşayabilecekleri tonlar olmalıdır. Trendlere ve kalıplara uymayan Balıklar, Silestone Pearl Jasmine'i tercih edebilirler. Beyaz kireç taşı ve ince gri damarlı yapısıyla Balıklara yeni hayal dünyalarının kapılarını açacak olan Silestone Pearl Jasmine, Balıkların düşlerine odaklanmasına da yardımcı olacak.