Dekton
Haberler / Dekor & Stil / Dekton ile açık alanların tadını çıkarın

Dekton ile açık alanların tadını çıkarın

Dekor & Stil 30.06.2021 16:42

Dekton’un İskandinav beyazı Zenith, taze ve ferah ortamlar sunarken doğal taştan esinlenen Aura doğanın tasarımlarının evlerle bütünleşmesini sağlıyor

Balkon, teras ve çardaklar günümüzde evlerin en değerli bölümleri oluyor. Yazın gelmesiyle birlikte bu alanların kullanımı da her zamankinden daha fazla artıyor. Açık alanlara estetik ve fonksiyonellik katan tasarımlar, Cosentino'nun ultra kompakt yüzeyi Dekton ile yeniden yorumlanıyor. Dekton'un İskandinav beyazı Zenith, taze ve ferah ortamlar sunarken doğal taştan esinlenen Aura doğanın tasarımlarının evlerle bütünleşmesini sağlıyor. Dekton'un Industrial koleksiyonundan Orix ise doğa şartlarına maruz kalarak oluşmuş organik desenleri ile açık havada tamamlayıcı bir tarz oluşturuyor.

Yaz aylarının gelmesiyle kendimizi kapalı ortamlardan, daha ferah açık alanlara atıyor, balkon ve teraslarda daha fazla zaman geçiriyoruz. Yaz aylarının buluşma noktası olan açık alanlar, koyu sohbetlerin ve en güzel yemeklerin de ev sahibi oluyor. Cosentino'nun ultra kompakt yüzeyi Dekton ile oluşturulan yenilikçi tasarımlar sadece evlerde değil açık alanlarda da zeminlerin havasını değiştiriyor. Güneş ışınlarına, çizilmelere, lekelere, ani sıcaklık değişimi ve darbelere karşı üstün bir direnç gösteren yüzeyler, yaz aylarında yeni sohbet konusu oluyor. 

Dekton özelliklerini bir arada sunuyor

Calacatta mermerinden ilham alan Aura15, doğal taşın estetiği ve üstün Dekton özelliklerini bir arada sunuyor. Dekton'un Natural koleksiyonunda yer alan Aura15, gri ve yumuşak damarları ve beyaz tonlarıyla açık alanlara yenilikçi, doğal bir dokunuş katıyor. 

Bahçe ve teraslarda kusursuz bir seçim oluyor

Dekton Solid koleksiyonunda yer alan Zenith'in İskandinav beyaz rengi, açık alanları; yenilenmiş ve daha canlı ortamlara dönüştürüyor. Mat yüzey, her tarzdaki açık alanlara uyum sağlarken bahçe ve teraslara aydınlık getirmek için kusursuz bir seçim oluyor.  

Teknik özelliklerini endüstriyel görünümüyle destekliyor

Dekton'un Industrial koleksiyonunda yer alan Orix, etkileyici görünümü ile açık alanlarda farklı bir alternatif sunuyor. Yıpranmış betondan ilham alan renk, gri, mavi ve yeşilin farklı tonlarını barındıran renk kombinasyonuyla eski ve yeni arasındaki muazzam geçişi hissettiriyor. UV ışınlarına, çizilmeye, leke, ısı ve sıvıya karşı direnciyle de dikkat çeken renk üstün teknik özelliklerini endüstriyel görünümüyle destekliyor. 

Büyük küçük tüm açık balkon ve teraslarda kullanılıyor

Dekton yüzeyler, UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, suya ve ani ısı şoklarına karşı gösterdiği üstün direnç  ile açık alanlarda kusursuz bir kullanım sunuyor. Dayanıklılığı ve kolay bakımıyla ilk günkü canlılığını uzun yıllar boyunca koruyan Dekton, geniş ürün yelpazesi, farklı boy plaka ve kalınlık çeşitleriyle küçük veya büyük fark etmeksizin tüm açık alanlarda, balkon ve teraslarda uygulanabiliyor.